Menu Content/Inhalt

2015_rece_dziekuje.gif
2015_reforma.jpg

bezpieczneferie2.png

Projekty unijne, w których braliśmy udział:

2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Odwiedza nas 2 gości

Image          Image       Image
KOSZYKÓWKA DZIEWCZĄT Drukuj
Wpisał: p. M. Danielak
2017_kosz.png
W dniu dzisiejszym nasze uczennice reprezentowały szkołę w zawodach międzygimnazjalnych w koszykówce dziewcząt.

Dziewczęta rozegrały dwa bardzo ciężkie  i wyrównane poziomem gry mecze , w pierwszym pokonały Gimnazjum 6 wygrywając 39 : 21 , natomiast w drugim spotkaniu przegrały z Gimnazjum 10 15 : 28. i tym samym zajęły II miejsce w grupie.

Dziewczęta wykazały się wspaniałą wolą walki i postawą sportową.

Nasze gimnazjum reprezentowały:

• Zofia Szeja 3b
  • Aleksandra Wojtyczka 2a
  • Baran Natalia 1e
  • Gabriela Burmmer 1b
  • Julia Mazur 1b
  • Julia Malinowska 3a
  • Daria Chrobok 3a
  • Marcelia Musial 3a
  • Karolina Czubak 2b

ZABAWA KARNAWAŁOWA Drukuj
Wpisał: p. M. Danielak
2017_karnawal.png
W ostatnią środę odbyła się ostatnia dyskoteka w tym roku szkolnym. Zabawę dla młodzieży naszego Gimnazjum poprowadził dobrze znany tyski wodzirej Mirosław Kańtor wraz z DJ Michałem Janoszkiem. Młodzież oprócz swoich pląsów brała udział w konkursach organizowanych przez wodzireja i w nauce nowych tańców i bardzo niechętnie zareagowała gdy zabawa dobiegła końca .

Tydzień mózgu Drukuj
Wpisał: Administrator
2017_tydzien_mozgu.png
Nauczyciele biologii, pedagodzy szkolni serdecznie zapraszają na wykłady organizowane w ramach Tygodnia Mózgu, które będą odbywać się po raz pierwszy w Tychach w dniach 13 – 19 marca br. Tydzień Mózgu organizowany jest od 1999 r. w Krakowie w ramach międzynarodowego Brain Awarness Week. Inicjatywa ta pierwszy raz miała miejsce w latach 1997 – 1998 w Warszawie i był to wówczas Dzień Mózgu, który organizowany był na świecie przez DANA. Z roku na rok do akcji włączały się kolejne miasta. W tamtym roku Tydzień Mózgu odbywał się w kilkunastu miastach, m.in. w Warszawie, Bydgoszczy, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Trójmieście, Sosnowcu. Impreza ta ma na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z prawidłowym i patologicznym funkcjonowaniem mózgu oraz podkreślenie konieczności badań w tej dziedzinie ze względu na duży wpływ zaburzeń w funkcjonowaniu mózgu na jakość życia. Wydarzenie ma także na celu popularyzację nauki i stwarza możliwość do dyskusji nad obecnym stanem wiedzy na temat mózgu.
Czytaj całość…

Bezpieczne przywiązanie jako czynnik chroniący twoje dziecko Drukuj
Wpisał: Administrator
26.02.2017.
2017_ppp_kurs.png

Bezpieczne przywiązanie jako czynnik chroniący twoje dziecko - KLIKNIJ

DBI 2017 Drukuj
Wpisał: p. J. Maturska
25.02.2017.
2017_dbi.jpg

17 lutego obchodziliśmy się w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Na przerwach po 2, 3 i 4 lekcji uczniowie uczestniczyli w różnych konkursach. Było co walczyć: zaplanowaliśmy, że klasa, która zdobędzie największą ilość punktów w klasyfikacji generalnej otrzyma bilety na zorganizowane wyjście do kina. Dodatkowo uczeń za zwycięstwo w danym konkursie miał otrzymać ocenę bdb z przedmiotu (do wyboru): geografii, informatyki, techniki. Zatem, w jednym czasie uczniowie pracowali na konto klasy jak i własne - indywidualizm i współpraca w jednym!

Przy Kąciku Śniadaniowym pani D. Baron przeprowadzała quiz w aplikacji KAHOOT (dzięki pomysłowości p. J. Wróba - w quizie mogła wziąć udział cała społeczność szkolna). Na całym drugim piętrze rozmieszczone były zagadki ukryte pod kodem QR (pomysł p. J. Maturskiej udoskonalony i logicznie ułożony przez p. E. Jabłońską). Żeby wziąć udział w zabawie uczniowie musieli mieć telefon z aplikacją do odczytu kodów QR. Każdy kod zawierał zagadkę i jeden wyraz hasła konkursowego (wyraz w nawiasie). Rozwiązanie każdej zagadki był jednocześnie wskazówką, gdzie znajduje się kolejna. Aby otrzymać kod do zeskanowania trzeba było podać wyraz znajdujący się w nawiasie. Wygrywał ten uczeń, który utworzył prawidłowo hasło.
Na 3 lub 4 lekcji dwie osoby z klasy przedstawiły problemy współczesnego cyberświata na przygotowanej wcześniej prezentacji (o netykiecie, cyberbullingu i sekstingu).

Wspólna e-zabawa wywołała wiele emocji - mnóstwo uczniów walczyło dzielnie. Jakub z 3c wygrał aż dwie piątki, natomiast w generalnej klasyfikacji była ostra rywalizacja między 3b a 1b.

Każdy z Was, który podjął wyzwanie jest ZWYCIĘZCĄ, pamiętajcie o tym!

Gratulujemy 1b wyjścia do kina - wybierzcie film i ruszajmyŚmiech

Organizatorzy:

D. Baron, E. Jabłońska, J. Maturska, J. Wróbel

«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 1221
designed by www.madeyourweb.com