Menu Content/Inhalt
Start

Podziękowania

2015_rece_dziekuje.gif
2015_reforma.jpg


Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:


2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Szlachetna paczka - dalsze informacje Drukuj
Wpisał: p. Bożena Święs   
30.11.2015.
2015_paczka.jpg

Drodzy  Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele

  Zwracamy się z prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc w zbiórce pieniędzy na zakup opału. Jest to najważniejsza potrzeba rodziny pani Agnieszki, pana Pawła i Michała. Dlatego uruchamiamy na ten cel skarbonkę, która będzie znajdować się w Sekretariacie Gimnazjum nr 4 w Tychach (godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 7.40-16.00). W dniach 1,3,8 grudnia (wtorek, czwartek, wtorek) przejdziemy ze skarbonką po wszystkich klasach, aby umożliwić wpłaty także uczniom. 

Akcja trwa do 9 grudnia 2015r  -  Z góry dziękujemy za  wsparcie. 


Społeczność Gimnazjum nr 4 w Tychach.    
 
Studenci z organizacji AIESEC - znów naszymi gośćmi Drukuj
Wpisał: p.Patrycja Lampart   
27.11.2015.
 

2015_event.jpg

AIESEC jest globalną, niezależną, apolityczna, nie działającą dla zysku organizacją prowadzoną przez studentów i niedawnych absolwentów. Członkowie interesują się bieżącymi problemami otaczającego nas świata, przywództwem oraz zarządzaniem. AIESEC nie dyskryminuje ze względu na rasę, kolor skóry, płeć, orientację seksualną, wyznanie, religię ani etniczne czy społeczne pochodzenie. AIESEC jest największą organizacją studencką na świecie. Jest obecny w ponad 110 krajach oraz zrzesza ponad 85 000 członków. W celu zapewnienia rozwoju przyszłych liderów, AIESEC oferuje swoim członkom doświadczenie liderskie oraz międzynarodowe w ramach praktyk zagranicznych

 
World Talks jest to międzynarodowy program wymiany dla młodych osób zainteresowanych rozwojem osobistym, odkrywaniem i dzieleniem się swoja kulturą. Osoby biorące udział w wolontariacie za granica działają, aby wpłynąć na lokalne środowisko. Program może być realizowany w międzynarodowym otoczeniu w instytucjach takich jak: organizacje pozarządowe, uniwersytety, szkoły, przedszkola lub podczas letnich obozów.


 
W dniach 30 listopada do 4 grudnia będziemy w naszej szkole gościć studentów z organizacji AIESEC, którzy w ramach programu World Talks poprowadzą lekcje dla uczniów wszystkich klas.

Przybliżą nam geografię i kulturę swoich krajów, opowiedzą o zwyczajach, świętach, ciekawostkach, tradycyjnych potrawach i strojach, nauczą nas podstawowych zwrotów w swoich językach. Każda lekcja z wolontariuszami jest niezapomniana, przenosi nas do innego świata i uczy, jak bardzo jesteśmy sobie bliscy - pomimo różnic kulturowych, zwyczajowych, czy tych związanych z wyglądem, sposobem widzenia świata, religii.

Każda klasa spotka się z wolontariuszami co najmniej dwa razy w czasie lekcji języka angielskiego. Jeśli macie jakieś pytania, które chcielibyście zadać naszym gościom, proszę, byście pytali - oni bardzo na to czekają. Nauczyciele angielskiego chętnie pomogą w ułożeniu tych pytań. 

Odwiedzą nas goście z Nowej Zelandii i ze Sri Lanki.
 
Wernisaż poetycki 2015 Drukuj
Wpisał: p. Krystyna Rasińska   
26.11.2015.
Dnia 26 listopada 2015 r. w Zabrzu odbył się Wernisaż Poetycki oraz uroczyste rozdanie dyplomów laureatom, których wiersze znalazły się w finałowej złotej setce najpiękniejszych wierszy XII Wojewódzkiego Konkursu Poetyckiego ,,ANTOLOGIA POEZJI DZIECIĘCEJ" dla szkół podstawowych i gimnazjów pod patronatem Prezydenta Miasta Zabrze, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Śląskiego Kuratora Oświaty.

Recenzentem XII tomu antologii jest Kira Gałczyńska.
Z przyjemnością zawiadamiamy, że wśród laureatów znalazła się - już po raz piaty- nasza absolwentka Rozalka Kata. 
Każdy wyjazd- a miałam przyjemność być już tam kolejny raz- to świetna przygoda! 
Jak zwykle sala- znanego już nam doskonale gościnnego budynku- wypełniona po brzegi laureatami, ich nauczycielami czy rodzicami... W tegorocznej edycji zostało nadesłanych... bagatela! ponad 2 tysiące wierszy! Dlatego zgodziłyśmy się z prowadzącą, że setka wierszy zgromadzona w tegorocznym tomiku to wielki sukces i wyróżnienie dla wszystkich laureatów! 
Gratuluję RozalceUśmiech życząc jednocześnie, kolejnych, równie satysfakcjonujących sukcesówŚmiech

Krystyna Rasińska    
 
Szlachetna paczka Drukuj
Wpisał: p. Bożena Święs   
26.11.2015.

     

2015_paczka.jpg

   Szlachetna Paczka

Społeczność Gimnazjum nr 4 w Tychach serdecznie zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli do włączenia się w akcję „Szlachetna Paczka”. W tym roku chcemy wesprzeć Panią Agnieszkę, Pana Pawła i Michała.

Szczegóły dotyczące rodziny i jej potrzeb znajdziecie Państwo poniżej, na Facebooku, stronie internetowej szkoły oraz na plakacie w szkole.

Opis rodziny

Pani Agnieszka (33 l.) od kilku lat jest w szczęśliwym związku z panem Pawłem (38l.).    Razem wychowują syna pani Agnieszki - Michała (14 l.). Jeszcze rok temu rodzina radziła sobie samodzielnie, zarówno pani Agnieszka jak i pan Paweł pracowali, a pieniędzy starczało na życie. Trudna sytuacja pojawiła się na początku tego roku, kiedy to pan Paweł zachorował nagle na ostre zapalenie trzustki. Choroba spowodowała, że musiał zrezygnować z pracy piekarza, a obowiązek utrzymania domu i opieka nad panem Pawłem spadły na panią Agnieszkę, która pracuje jako pomoc kuchenna na pół etatu. Niestety, to nie jedyne nieszczęście jakie spotkało rodzinę - kilka miesięcy później u kobiety zdiagnozowano nowotwór. Obecnie rodzina utrzymuje się z renty chorobowej pana Pawła i wypłaty pani Agnieszki, po odliczeniu kosztów utrzymania domu (550 zł) i wydatków związanych z lekami (350 zł) na życie zostaje im 302 zł na osobę. Dodatkowo, domowy budżet obciąża kredyt zaciągnięty na naprawę dachu. Pomimo trudności jakie piętrzą się przed rodziną, domownicy nie poddają się i wierzą, że razem pokonają choroby i wrócą do pracy.  Pani Agnieszka jest osobą pogodną i uśmiechniętą. Nie bacząc na chorobę, która ją osłabia, z radością i dumą opowiada o Michale, którego pasją jest piłka nożna. Rodzina jest dla siebie wsparciem. Wśród najważniejszych potrzeb pan Paweł i pani Agnieszka wymieniają opał (flot). Rodzinie brakuje pieniędzy na jego zakup, a stare zapasy mogą nie starczyć na ten zimowy sezon. Będą także wdzięczni za żywność i odzież na zimę.

Potrzeby rodziny

Żywność:

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej, Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

 Inne produkty żywieniowe:

Soki (z buraków, pomidorów) dla p. Agnieszki, Płatki

czekoladowe, mleko (1,5%).


    

Środki czystości:

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,

Pasta do zębów, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczka do zębów

Odzież:

 

Michał

Rodzaj odzieży: zimowa

Kategoria: kurtka

Rozmiar: S/M

Sylwetka: wysoki, szczupły

Uwagi: wzrost 1.70m

 

 

Agnieszka

Rodzaj odzieży: zimowa

Kategoria: kurtka

Rozmiar: M

Sylwetka: wzrost 1.64m

Uwagi: może być luźniejsza

 

 

Obuwie:

 

Michał

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: trapery

Rozmiar: 41/42

 

 

Paweł

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: trapery

Rozmiar: 43

 

 

Agnieszka

Rodzaj obuwia: zimowe

Kategoria: trapery

Rozmiar: 40

Uwagi: za kostkę, na płaskiej podeszwie

 

 Inne potrzeby:

Opał - flot. Rodzinie brakuje pieniędzy na jego zakup, a stare zapasy mogą nie starczyć na ten zimowy sezon. Zazwyczaj zużywają ok 5 ton, jednak będą wdzięczni za każdą ilość, która pomoże przetrwać im zimowe miesiące.

 

Specjalne upominki:

Michał jest zapalonym graczem piłki nożnej, gra na bramce, marzy o ochraniaczach na piszczele lub rękawicach bramkarskich. Pani Agnieszka i pan Paweł nie chcieli wskazać konkretnej rzeczy. Po namowach stwierdzili, że ucieszą ich choćby słodycze.

 

AKCJA „SZLACHETNA PACZKA” 

TRWA DO 9 GRUDNIA 2015r
 
Zygmunt Rumel - Baczyński kresów Drukuj
Wpisał: A. Stasica   
24.11.2015.
Rumel.jpg
18 listopada odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Tychach konkurs recytatorski „Życie i twórczość Zygmunta Rumla", poświęcony twórczości Zygmunta Rumla- zwanego Baczyńskim kresów - zorganizowany z okazji setnej rocznicy śmierci poety.  W konkursie przeznaczonym dla uczniów gimnazjum szkół ponadgimnazjalnych zadaniem uczestników było wygłoszenie z pamięci lub odczytanie własnej interpretacji poezji Zygmunta Rumla. Jury w składzie: Paweł Drzewicki -dyrektor MCK, Janina Półtorak - prezes TMLiKP-W i Piotr Kumor - aktor Teatru Alternatywnego BELFEgoR oceniało interpretację trudnej poezji artysty.

Naszą szkołę reprezentowało pięć uczennic: 
Agnieszka Zamasz z 1b, 
Kamila Koślacz z 2b, 
Natalia Kowalewska z 1a, 
Natalia Jaworska z 1a, 
Magdalena Krawczyk z 1a. 
Przygotowywane były przez panie Agnieszkę Stasicę i Danutę Pasich.
 Spisały się świetnie!

Kamila Koślacz zajęła 3 miejsce,
natomiast wyróżnienia zdobyły: Natalia Jaworska i Magdalena Krawczyk.

Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!      

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 961
designed by www.madeyourweb.com