Menu Content/Inhalt
Image

Projekty unijne, w których braliśmy udział:

Image

"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Odwiedza nas 1 gość

Image          Image       Image
Zagrała Młoda Filharmonia Drukuj
Wpisał: p. E. Jabłońska
20.10.2014.
2014_mfilhx.jpgW czwartek 16 października kolejny raz uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z muzyką klasyczną.

„Gwiazdami” na scenie były oczywiście instrumenty- skrzypce i klarnet. Uczniowie zapoznani zostali z budową klarnetu wykonanego z niezwykle mocnego drewna hebanowego oraz mogli podziwiać bogatą skalę dźwięków tego instrumentu.

Gdy aulę wypełniła muzyka, wysłuchaliśmy skocznego menueta, dostojnego walca oraz energetycznego czardasza. Jest to węgierski taniec ludowy z elementami cygańskiego folkloru.  Ta kompozycja dała naszym pierwszoklasistom możliwość sprawdzenia swojego wyczucia rytmu. Uczniowie klaskali jak prawdziwi muzycy. J

Największy egzamin czekał chętnych, którzy odważyli się zatańczyć eleganckiego poloneza. Zgłosiły się same dziewczęta, ale starały się godnie reprezentować pozostałych obecnych na sali. Artyści zespołu „Maestria” brawurowo zagrali kompozycję Wojciecha Kilara, znaną nam wszystkim z ekranizacji filmowej „Pana Tadeusza”.

Dziękujemy muzykom za piękny koncert i doskonałą zabawę!

Fot. p. K. Rasińska

Sukces Justyny z 2a! Drukuj
Wpisał: p. K. Rasińska
17.10.2014.
2014_justyna.jpg

15 października 2014r. w Muzeum Regionalnym „Smolarnia” odbyły się eliminacje półfinałowe do XVII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, których organizatorem było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kobiórze przy współpracy Urzędu Gminy Kobiór i Związku Górnośląskiego. Uczestników oceniało jury w składzie: p. Jakub Pieczka- przewodniczący, wójt Kobióra – p. Stefan Ryt, dyrektor gimnazjum – p. Jerzy Orlikowski.

W eliminacjach półfinałowych w Kobiórze wzięło udział 9 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Tychów, Pszczyny, Kobióra, Bojszów i Rudy Śląskiej.

Hasłem konkursu były słowa A. Einsteina: "Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym".

W podsumowaniu jury stwierdziło m.in.:

- „ temat przemówienia został rozebrany na czynniki pierwsze”,

- „uczestnicy podeszli do tematu z punktu widzenia historycznego, obyczajowego, matematycznego, językowego a nawet politycznego”.

Kiedy przewodniczący jury dokonywał  podsumowania, zwracając uwagę na bardzo istotne przy wystąpieniach tego typu elementy jak modulacja głosu, gestykulacja, mowa ciała, nasza Justyna nawet nie myślała, że to Jej wystąpienie jest tak pięknie omawiane… Wymieniono uczniów, którzy zajęli trzecie i drugie miejsce… I nagle  w atmosferze wielkiego napięcia Justyna usłyszała swoje nazwisko jako zwycięzcy tych eliminacjiŚmiech

Bardzo się cieszę z sukcesu Justyny (może troszkę naszego sukcesu…) i gratuluję serdecznie tego wyróżnieniaŚmiech

Galeria - KLIKNIJ

Warsztaty z policjantami Drukuj
Wpisał: p. B. Rabenda
16.10.2014.
2013_poli.jpgW dniu 13.10.14. odbyła się prelekcja dla klas pierwszych dotycząca odpowiedzialności karnej nieletnich.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Cieszynie, na co dzień zajmujący się organizacją szkoleń dla młodzieży z zakresu zapobiegania przestępczości i patologii nieletnich w bardzo obrazowy sposób przedstawili zakres odpowiedzialności osoby niepełnoletniej w świetle obowiązującego prawa. Uczniowie w ramach dwugodzinnych zajęć dowiedzieli się kim według prawa jest osoba nieletnia i jaka jest różnica pomiędzy człowiekiem niepełnoletnim a nieletnim. Prowadzący odnosząc się do przykładów przedstawili sens i cel jaki powinna mieć kara zarówno w perspektywie przestępstwa jak i wykroczenia. Profesjonalne podejście do tematu, a także świetny kontakt prowadzącego z gimnazjalistami sprawił, iż uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, co mam nadzieję w przyszłości zaowocuje pozytywną postawą obywatelską naszych uczniów.

Egzaminy ECDL Drukuj
Wpisał: goga171
15.10.2014.
ecdl_base.gif
Przypominam, że 21 października godz 14.00 to dodatkowy termin egzaminu dla uczniów klas drugich i trzecich z Modułu B3 - Przetwarzanie tekstów. W tym dniu zajęć dodatkwych w sali 201 nie będzie. Egzaminy z tego modułu dla uczniów z klasy piewszej w terminie późniejszym po opanowaniu przez Was całej partii materiału.

Życzę powodzenia - Małgrzata Stachowska

Dzień Nauczyciela w Gimnazjum nr 4 Drukuj
Wpisał: p. A. Zając
15.10.2014.
kwiatki.jpg.jpgTegoroczny Dzień Nauczyciela w Gimnazjum nr 4 był szczególny: wszystkie kreatywne osoby zebrały się w jednym miejscu, w sali 46, aby szyć, filcować i tworzyć. Odbył się bowiem Jesienny Maraton Be Creative, który trwał aż 5 godzin! Organizatorka, pani Aleksandra Zając, bardzo dziękuje przybyłym gościom za wspólną, fantastyczną zabawę. Zapraszamy do galerii, gdzie można zobaczyć powstające podczas maratonu prace – etui pani Izabeli, szopa Mai, wiewiórkę Pauli, jednorożca Emilii, „Meduzka” Oliwii, etui sowę Emilii, wąsy Marceliny, pieska Oli oraz oryginalną ozdobę zegara, stworzoną przez Emilię i panią Zając.