Menu Content/Inhalt
Start

Podziękowania

2015_rece_dziekuje.gif
2015_reforma.jpg


podatek.gif

Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:


2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Święto Szkoły Drukuj
Wpisał: p. I. Lubowiecka   
26.05.2016.
dsc05401.jpg

20 maja zebraliśmy się w parafii Ducha Świętego by uczcić Patrona naszej Szkoły. Zespół teatralny „Arlekin” przedstawił słowno – muzyczną inscenizację, którą dopełniła piękna prezentacja przygotowana przez Panią Barbarę Czarnynogę. Rozbrzmiewały pieśni oraz ważne teksty Kardynała, które przybliżyły nam historię Jego życia.

Po pięknym występie Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczestnikom konkursu wiedzy o Patronie, autorom najpiękniejszego portretu Kardynała oraz zwycięzcy w kategorii literackiej. Został także wręczony Puchar Dyrektora Szkoły dla zwycięzców V edycji, który otrzymała klasa 3c.

Następnie uczestniczyliśmy w Mszy Świętej, podczas której ksiądz przypomniał nam zasady, którymi kierował się Kardynał. Prymas pragnął, aby społeczeństwo podejmowało walkę z otaczającym złem poprzez przemianę swoich serc. Warto kierować się nimi każdego dnia.


1. Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata.

2. Myśl dobrze o wszystkich - nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego.

3. Mów zawsze życzliwie o drugich - nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi.

4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj tez. Uspokajaj i okazuj dobroć.

5. Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody.

6. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest, kto winien, ale co Ty jesteś winien innym.

7. Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą, pomocą, sercem.

8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak Ty korzystasz z pracy drugich.

9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj się dostrzec potrzebujących wokół siebie.

10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.

 

Po Mszy Świętej wróciliśmy do szkoły na prezentację projektów uczniów klas II.

 

Prymas zmarł 35 lat temu jednak Jego nauczanie i wezwanie do bezwzględnego szanowania drugiego człowieka jest nadal aktualne.

Galeria - KLIKNIJ

 
Konkurs wiedzy o Patronie Szkoły - Kardynale Stefanie Wyszyńskim Drukuj
Wpisał: p. I. Lubowiecka   
26.05.2016.

 

2016_patron_konk.jpg

 

Jak co roku uczniowie klas I przystąpili do konkursu wiedzy o Patronie. Trzyosobowe zespoły odpowiadały na pytania o życiu Prymasa, opisywały zdjęcia i sceny z filmu „Prymas trzy lata z tysiąca oraz wykazały się znajomością mapy (wskazywały miejscowości w sposób szczególny związany z Prymasem). Każda klasa w ostatnim etapie przedstawiała krótką scenkę na temat wylosowanego wydarzenia.

Wszyscy uczestnicy stanęli na wysokości zadania. Poziom był wyrównany, uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, wykazali się ogromną znajomością o tym niezwykłym człowieku.

 

Poszczególne klasy reprezentowali:

1a

Kinga Motyl

Natalia Jaworska

Natalia Kowalewska

 

1b

Kinga Dittrich

Maciej Latos

Jakub Opic

 

1c

Kacper Długajczyk

Mikołaj Szczepaniak

Maria Winiarska

 

1d

Weronika Kieras

Paulina Cieślik

Mateusz Korotusz

 

Zwyciężyła klasa 1b

 

Serdecznie Gratulujemy!

Galeria - KLIKNIJ

 
KONKURS O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY Drukuj
Wpisał: p. M. Rudnicka   
26.05.2016.

2016_puchar_dyr.png

W ubiegłą środę odbył się ostatni etap konkursu o Puchar Dyrektora Szkoły. W tym roku wszystkie klasy przez blisko miesiąc zmagały się w 5 etapach: z wiedzy ogólnej, logicznej, przyrodniczej, sportowej oraz sprawności fizycznej. Zaszczytny tytuł „Najlepszej klasy” zdobyła klasa IIIC. Zwycięzcy otrzymali puchar oraz nagrodę ufundowaną przez panią dyrektor Mirosławę Gawlik.

Klasie IIIC gratulujemy zwycięstwa. Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy za pełen zaangażowania udział w konkursie. Dziękujemy również pani Monice Danielak za pomoc w jego przeprowadzeniu.

Już teraz zapraszamy do rywalizacji w następnym roku szkolnym!

 

Organizatorki:

Anna Kozak, Marlena Rudnicka

 
MARSZOBIEG NORDIC-WALKING Drukuj
Wpisał: p. B. Święs   
26.05.2016.
2016_nordic.jpg

W dniu 23 maja 2016r uczennice  realizujące  projekt  z wychowania fizycznego „WF z klasą” wzięły udział w marszobiegu nordic-walking.
Każda z dziewcząt miała za zadanie  zainspirować swoją Mamę do wspólnego wyjścia w plener, w celu oderwania się od codziennej rutyny, zaczerpnięcia odrobiny ruchu oraz spędzenia razem czasu.

Zebrała się grupa dziewcząt i mam, a nawet siostra jednej z uczennic,  które znalazły czas i chęć, aby wyruszyć w trasę.

Pod opieką nauczyciela wf (Bożeny Święs) grupa rozpoczęła marszobieg udając się ulicami Konecznego, Legionów Polskich, Myśliwską w kierunku lasu na Żwakowie. W lesie był czas na kilka postojów i wspólną rozmowę. Po zatoczeniu niewielkiej pętli leśnymi ścieżkami uczennice udały się w  drogę powrotną, tą samą trasą w kierunku szkoły.

Upalna pogoda nie zraziła nikogo, wszystkie uczestniczki dzielnie przemierzyły dystans i wróciły z powrotem w dobrych humorach.

Galeria - KLIKNIJ

 
Żywe obrazy Drukuj
Wpisał: p. R. Lipecka   
22.05.2016.
2016_zywe_obrazy.png

Paul Cezanne "Gracze w karty"

2016_zywe2.jpg

16 maja w Teatrze Małym W Tychach podsumowano III Międzynarodowy Konkurs Plastyczno- Scenograficzny "Żywe obrazy". W finałowej rozgrywce uczestniczyło 19 szkół z Polski i dwie z Irlandii. Do fnału zakwalifikował się zespół z naszego gimnazjum w składzie: Natalia Kikosicka IIb, Konrad Maciejewski IIb, Artur Bobeł IIIc, Bartosz Bołdys IIIc, Paweł Sieka IIIc, Jakub Wrześniewski IIIc. Zadanie polegało na odtworzeniu jak najwierniej obrazu przedstawiającego scenę rodzajową. Nasz zespół zaprezentował jedną z wersji obrazu Paula Cezanne'a pt."Gracze w karty". Nie zdobyliśmy nagrody, ale uczniowie wspaniale zaprezentowali się w finale. Zaskoczyli mnie swoimi umiejętnościami aktorskimi, zagrali scenkę – grę w karty. Muszę dodać, ze niektórzy z nich brali udział w dwóch wcześniejszych finałach zdobywając nagrody. Bardzo mi będzie żal rozstawać się w tym roku naszymi wspaniałymi chłopakami z IIIc.
R. Lipecka
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 1090
designed by www.madeyourweb.com