Menu Content/Inhalt
Start
Image
Image

Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:

2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Dzień Patrona-Święto Szkoły Drukuj
Wpisał: Administrator   
25.05.2015.
2015_sponsorzy.jpg
22 maja
w piątek obchodziliśmy bardzo uroczyście Dzień Patrona-Święto Szkoły. Po raz pierwszy częścią tej uroczystości był I Bieg Uliczny ku czci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Imprezę zgodził się objąć swoim patronatem Przewodniczący Rady Miasta Tychy-p. Maciej Gramatyka. Bardzo obawialiśmy, czy podołamy organizacyjnie przygotowując po raz pierwszy imprezę na taką skalę-ale udało się! Na starcie biegu stanęło ponad 70 biegaczy oraz 2 zawodników nordic walking. Na trasie biegu znajdowało się 10 naszych wolontariuszy: nauczycieli i pracowników obsługi, policjanci z wydziału drogowego Powiatowej Komendy Policji w Tychach, strażnicy miejscy, ratownicy medyczni: p. Marta i Jan Gawenda, ambulans medyczny OR PCK w Biesku-Białej, przegrody uliczne ze znakami „zakaz ruchu” zabezpieczyła firma Głośny z Mikołowa.

Startujący byli nagradzani w następujących kategoriach: w kategorii biegowej - dziewczęta 16 lat i młodsze, kobiety 17 lat i starsze, chłopcy 16 lat i młodsi, mężczyźni 17 lat i starsi, w kategorii nordic walking obowiązywała klasyfikacja open. A oto nasi zwycięzcy:
  • W klasyfikacji dziewcząt nie zwyciężone okazały się reprezentantki Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach – 1. miejsce zajęła Natalia Jastrzębska, 2. miejsce Martyna Mansel, 3. miejsce Julia Stec,
  • W klasyfikacji kobiety zwyciężyła p. Urszula Rybarczyk,
  • W klasyfikacji chłopców – 1. miejsce zajął Oskar Konopka, 2. miejsce Kamil Grzywacz (Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach), 3. miejsce Paweł Lipski,
  • W klasyfikacji mężczyzn 1. miejsce zajął p. Michał Mierzwiński,
  • W kategorii nordic walking 1. miejsce ex aequo zajęły panie: Emilia Łukawska i Katarzyna Karyś.

Po biegu wszystkim uczestnikom wydano wodę mineralną, wszystkich chętnych zaproszono na kawę, herbatę, ciasto i przepyszna grochówkę przygotowaną przez Bistro Karlik z Bierunia.

Nagrody ufundowali sponsorzy: firma Hydac z Mikołowa, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Karolina” z Tychów, sklep dla biegających Sportrun z Tychów, kwiaciarnia Mirdecor z Tychów oraz 3 inne pragnące pozostać anonimowymi firmy. Bramę startową, namiot dla jury oraz podium wypożyczył MOSiR Tychy (zostały przewiezione do szkoły przez firmę pana Piotra Winczury). Nad całością czuwała p. Patrycja Lampart, która jest również współorganizatorką Perły Paprocan.

Niżej podajemy wyniki innych startujących

 

Czytaj całość…
 
IX BIEG WIOSENNY POLSKA BIEGA Drukuj
Wpisał: p. B. Święs   
24.05.2015.
2015_polska_biega.jpg17 maja 2015r, na obiektach sportowych w Paprocanach, odbyły się biegi w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Celem akcji jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez zachęcanie do biegania. W tegorocznej edycji więcej uczennic postanowiło niedzielny poranek spędzić w aktywny sposób i wziąć udział w sportowej rywalizacji. Do nich należą: K. Arendarska, N. Nowak, K. Peśla z kl.2b, P. Bochyńska z kl.2d, A. Włoka, D. Niewiadomska, M.Grzyśka-kl.3b. Gratuluję udanego występu i życzę dalszych sukcesów.
Galeria - KLIKNIJ
 
"Śluby panieńskie" w Teatrze Małym Drukuj
Wpisał: p. D. Pasich   
24.05.2015.

2014_maska.pngW dniu 15 maja uczniowie Gimnazjum nr 4 w Tychach obejrzeli  komedię Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie”. Przedstawienie przygotował Zespół Teatralny działający przy MCK w Tychach.

 Adaptacja i reżyseria tekstu to dzieło Pawła Drzewieckiego, który jednocześnie wcielił się w rolę Radosta. Akcja spektaklu oparta jest na absurdalnych ślubach niewychodzenia za mąż, które złożyły dwie główne bohaterki Aniela (Anna Buczkowska) i Klara (Alina Bachara).  Młode dziewczyny są adorowane przez   Albina (Andrzej Baranowski) i Gustawa (Marcin Stachoń). Młodzieńcy dzięki przemyślnej intrydze zdobywają serca ukochanych dziewczyn.

Wyjście do teatru było miłym urozmaiceniem szkolnej rutyny, dało również okazję do poznania jednej z najpopularniejszych komedii Aleksandra Fredry

 

 
22 maja - Święto Szkoły Drukuj
Wpisał: goga171   
23.05.2015.
ipoooszli.jpg

 
Dzień Patrona - 22 maja Drukuj
Wpisał: Administrator   
19.05.2015.
2015_paton.jpg
Przypominamy Uczniom i Rodzicom, że dzień 22 maja br. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Obchodzimy  w tym dniu Święto Szkoły – Dzień Patrona.

 

Przypominamy, że w tym uroczystym dniu obowiązują stroje opisane w Statucie Szkoły. 

Harmonogram wspólnego święta:

8.30

Zbiórka pod szkołą, klasy ustawiają się w kolejności: 1 a, 1 b… (wychowawcy mają tabliczki z nazwą klasy), p. Jabłońska i p. Czarnynoga przygotowują poczet sztandarowy, sztandar zostanie przywieziony pod kościół samochodem i odwieziony.

8.40

Przejście do Kościoła pw. Ducha Świętego w Tychach,

9.00-9.30

Udział w przedstawieniu „Czas uleczyć miłością” przygotowany przez zespół teatralny „Bez sceny”

9.30-9.40

wręczenie nagród uczniom, którzy zwyciężyli w konkursach: wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim, plastycznym na najlepszą podobiznę patrona szkoły, literackim na najlepszą pracę o Stefanie Wyszyńskim

9.40-10.25

Udział we Mszy Świętej

10.25-10.35

Powrót do szkoły

 

Przygotowanie do I Biegu Ulicznego ku czci Kardynała Stefana Wyszyńskiego: weryfikacja startujących zawodników w kategorii biegowej i nordic walking, zapoznanie uczestników z trasą, wydawanie numerów startowych, zmiana odzieży na sportową w pomieszczeniach szatni (dotyczy uczniów biorących udział w biegu). Pozostali uczniowie wraz z wychowawcami udają się do sal lekcyjnych (zmiana odzieży, przygotowanie rekwizytów do dopingowania zawodników)

Klasa

Sala

Opiekunowie

1 a

219

p. E. Kiedos-Sas

1 b

207

p. D. Pasich – klasa idzie do kościoła również pod opieką tych nauczycieli

1 c

114

p. Ł. Marek

1 d

205

p. B. Czarnynoga

1 e

211

p. M. Musz

2 a

214

p. J. Maturska

2 b

216

p. K. Rasińska, do kościoła klasa idzie pod opieką p. B. Rabendy

2 c

203

p. T. Styczyńska

2 d

217

p. E. Jabłońska

3 a

115

p. I. Markiewicz-Kastelik

3 b

206

p. A. Zając

3 c

201

p. M. Sułecka-Czyż

3 d

220

p. A. Waliczek

 

Około 11.10 – opiekunowie wraz z uczniami wychodzą na trasę biegu i ustawią się w miejscach wyznaczonych na mapce

Uwaga! Wyjście ze szkoły przez wyjście ewakuacyjne prowadzące na ulicę Stoczniowców

Po zakończeniu biegu (około 12.15-12.30) powrót do szkoły i rozejście się do domów (jeżeli ktoś z uczniów musi wejść do szkoły – wejście i wyjście przez drzwi od ulicy Stoczniowców)

p. Ł. Marek i p. B. Rabenda – około 13.00 wyjazd wraz z uczniami do Katowic na zajęcia w ramach „Fascynującego Świata Roślin”.

 

 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 863
designed by www.madeyourweb.com