Menu Content/Inhalt
Start

Podziękowania

2015_rece_dziekuje.gif
2015_reforma.jpg


Image

Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:

2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Bezpieczne wakacje Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.07.2015.
2015_wakacje.jpg

Drodzy uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! Nadszedł nareszcie wyczekiwany ostatni dzwonek i można już rozpocząć wakacje. Wyjazd na wakacje to ekscytujące, radosne wydarzenie. Już za chwilę będzie można cieszyć się urokami wypoczynku i zapomnieć o szkole. Aby jednak podróż była bezpieczna powinniście przestrzegać kilku zasad, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych przygód. Niżej podaję link do strony www.bezpiecznewakacje.pl, gdzie można znaleźć wiele cennych informacji przydatnych w podróży, w czasie odpoczynku w górach, nad wodą lub w mieście: KLIKNIJ TUTAJ

W czasie wakacji warto pamiętać o ważnych telefonach:

  • 112 - Europejski Numer Alarmowy - w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna - 998 i Policja – 997
  • Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR - 601 100 100
  • w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR - 985 / 601 100 300 
  • Grupy GOPR: Beskidzka - 33 82 96 900, Bieszczadzka - 13 46 32 204, Jurajska - 34 31 52 000, Karkonoska - 75 75 24 734, Krynicka - 18 47 77 444, Podhalańska - 18 26 76 880, Wałbrzysko-Kłodzka - 74 84 23 414
  • Dobrym pomysłem jest również stworzenie w telefonie kontaktu ICE. Skrót ICE to ogólnoświatowy symbol ratujący życie. Powinniśmy pod nim zapisać numer telefonu osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku. Tak zapisany kontakt pozwala ratownikom na zadzwonienie pod wskazany numer i uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanej osobie, takich jak grupa krwi, przyjmowane leki itp. Jeśli mamy kilka osób, które mogą udzielić informacji na nasz temat, ich numery należy zapisać jako nazwy kontaktów ICE1, ICE2 itd.

 

Mirosława Gawlik

Dyrektor szkoły

 
Uwaga Rodzice i Uczniowie przyszłych klas I! Drukuj
Wpisał: MS   
05.07.2015.
2015_podreczniki.jpg

Zgodnie z art. 22ac ust. 1 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz. 811) uczniowie I klas gimnazjum począwszy od roku szkolnego 2015/16 mają prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. 

W związku z powyższym na podstawie art. 22ak tej samej ustawy szkoła nieodpłatnie wypożyczy uczniom podręczniki i materiały edukacyjne mające postać papierową, zapewni uczniom dostęp do podręczników i materiałów edukacyjnych mających postać elektroniczną oraz przekaże uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku ich zwracania.

Do 31 sierpnia 2015 r. dyrektor szkoły ustali zestaw podręczników i materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych obowiązujący we wszystkich klasach I po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców.

Podręczniki i materiały edukacyjne zostaną Państwa dzieciom wypożyczone w pierwszych dniach września 2015 r. (po podpisaniu przez rodziców i uczniów odpowiedniego regulaminu) oraz przekazane zostaną wybrane przez nauczycieli materiały ćwiczeniowe.

Proszę nie kupować żadnych podręczników i ćwiczeń


Niżej podajemy linki do wykazu podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2015/16 w klasach II i III (rodzice i uczniowie kupują je samodzielnie).

Wykaz podręczników dla klas drugich 

Wykaz podręczników dla klas trzecich

 
Egzaminy poprawkowe Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.07.2015.
2015_egzam_popra.jpgSzanowni Uczniowie i Rodzice! Niżej przypominamy najważniejsze informacje o egzaminach poprawkowych, które zgodnie z art.44 m ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (tekst jednolity: Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z póź. zm.) odbędą się w ostatnim tygodniu wakacji. Każdy z uczniów zdających w sierpniu poprawkę do dnia 26 czerwca został poinformowany o jej terminie, terminie obowiązkowych sierpniowych konsultacji oraz otrzymał szczegółowe nacobezu do egzaminu. Gdyby jednak się zdarzyło się, że ktoś zgubił kartkę z wytycznymi do poprawki będą one dostępne w czasie trwania przerwy wakacyjnej w sekretariacie szkoły. Poniżej podajemy harmonogram egzaminów poprawkowych:
Czytaj całość…
 
Wyniki egzaminu gimnazjalnego w Gimnazjum nr 4 w Tychach w roku szkolnym 2014/15 Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.07.2015.
Wyniki egzaminu gimnazjalnego w Gimnazjum nr 4 w Tychach
 w roku szkolnym 2014/15

2015_wyniki_egzam.jpg2015_egzam_wyniki.jpg
Kliknij TUTAJ aby powiększyć
 
Finał projektu "Nienawiść. Jestem przeciw!" Drukuj
Wpisał: p. M. Rudnicka   
01.07.2015.
20150619_112723.jpg"Nienawiść. Jestem przeciw!" Chyba każdy z nas identyfikuje się z tymi słowami. Mimo to, prawie codziennie jesteśmy świadkami różnego rodzaju aktów przemocy. Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się wziąć udział w projekcie o tej nazwie - "Nienawiść. Jestem przeciw!". Przygotowaliśmy i przeprowadziliśmy kampanię społeczną skierowaną przeciwko mowie nienawiści. Hasło przewodnie naszej kampanii brzmiało "Twoje słowo może zabić!".
Koniec roku szkolnego był dla nas bardzo pracowity. W dniach 18-19 czerwca braliśmy udział w Warszawie, wraz z innymi uczestnikami z całej Polski, w konferencji podsumowującej pracę w projekcie. Były to dwa bardzo intensywne dni.
W czwartek uczestniczyliśmy w warsztatach, które pomogły nam uświadomić sobie, jak wielkich rzeczy dokonaliśmy. Celem tych zajęć było przygotowanie nas do prezentacji naszej kampanii przed ekspertami oraz innymi uczestnikami.
Następnego dnia od rana szykowaliśmy stoisko naszej szkoły. Punktualnie o godzinie 11.00 rozpoczęła się gala prezentacji projektów. Najpierw prowadzące zaprezentowały wszystkie przeprowadzone kampanie. Bardzo podobała nam się forma prezentacji, gdyż działania każdej szkoły zostały podsumowane na...rysunku. I wreszcie nadszedł najbardziej stresujący moment- rozmowa z ekspertami. Nasi reprezentanci, Bartosz Bołdys i Jakub Wrześniewski, musieli opowiedzieć ekspertom o działaniach, jakie składały się na naszą kampanię. Odpowiadali również na pytania mediów. Było to dla nich bardzo stresujące, ale poradzili sobie z tym zadaniem doskonale. Nasza kampania została doceniona za dojrzałość przekazu oraz za wykorzystanie nowych technologii. Mieliśmy również możliwość zobaczyć, co zrobili inni uczestnicy projektu. Byliśmy pod wrażeniem ich pomysłów.
Nasze 2-dniowe spotkanie zakończyło się energiczną akcją miejską. Wszyscy razem wyszliśmy na ulice Warszawy i śpiewaliśmy "Odę do radości", aby przekonać ludzi, że świat może być radosny i wolny od przemocy. Było to dla nas niesamowite przeżycie. Jeszcze w pociągu, w drodze powrotnej do Tychów, wspominaliśmy wszystko, co wydarzyło się w ciągu tych dwóch dni i zastanawialiśmy się czy konferencja w Warszawie to dla nas na pewno FINAŁ?

Galeria - KLIKNIJ
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 895
designed by www.madeyourweb.com