Menu Content/Inhalt
Start
2015_reforma.jpg


Image

Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:

2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Uroczystość zakończenia roku szkolnego Drukuj
Wpisał: Administrator   
25.06.2015.
2015_zakonczenie_roku.jpg
Serdecznie zapraszamy Uczniów klas III oraz ich Rodziców na uroczystość zakończenia roku szkolnego w dniu 25 czerwca na godz. 17.00 do auli szkolnej. Zbiórka uczniów w holu szkoły o godzinie 16.45, wspólne wejście do auli wraz z wychowawcami o godzinie 16.50.

Program uroczystości:

17.00-17.20

Przedstawienie przygotowane  przez szkolne koło teatralne „Bez sceny” pt. „Pif-paf. Jesteś trup”.

17.20-17.35

Wręczenie nagród uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, osiągali sukcesy w konkursach wiedzy oraz sportowe, brali aktywny udział w życiu szkoły.

17.35-17.40

Wręczenie listów gratulacyjnych dla rodziców wyróżniających się uczniów.

17.40-17.45

Wręczenie statuetki „Najlepszy absolwent roku szkolnego 2014/15”.

17.45-17.55

Złożenie podziękowań rodzicom za zaangażowanie się w pracę na rzecz szkoły i uczniów, wręczenie statuetek „Przyjaciel Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tychach”.

17.55-18.00

Przekazanie przez przedstawicieli uczniów klas III władzy uczniowskiej uczniom klas II i I, przekazanie sztandaru szkoły nowym pocztom sztandarowym.

18.00-18.10

Złożenie przez uczniów podziękowań dla wychowawców i nauczycieli.

18.10-18.15

Zakończenie uroczystości.

Jednocześnie informujemy, że po odbiór świadectw ukończenia gimnazjum oraz zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego, ostatnie spotkania z wychowawcami zapraszamy 26 czerwca br. na godzinę 8.30.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas I i II odbędzie się 26 czerwca o godzinie 8.00 w auli szkolnej. Zbiórka uczniów w holu szkolnym o godzinie 7.45, wspólne wejście z wychowawcami do auli o godzinie 7.50. W programie uroczystości m.in. spektakl teatralny przygotowany przez zespół teatralny Arlekin pt. „W domu państwa Dulskich"

Przydział sal lekcyjnych w dniu 26 czerwca

L.p.

Klasa

Sala

1.

1 a

201

2.

1 b

207

3.

1 c

115

4.

1 d

217

5.

1 e

211

6.

2 a

214

7.

2 b

216

8.

2 c

203

9.

2 d

220

10.

3 a

114

11.

3 b

biblioteka

12.

3 c

205

13.

3 d

219

Dyrektor szkoły
Mirosława Gawlik

 

 
Uwaga Rodzice i Uczniowie przyszłych klas I! Drukuj
Wpisał: MS   
25.06.2015.
2015_podreczniki.jpg

Zgodnie z art. 22ac ust. 1 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r., poz. 811) uczniowie I klas gimnazjum począwszy od roku szkolnego 2015/16 mają prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego. 

W związku z powyższym na podstawie art. 22ak tej samej ustawy szkoła nieodpłatnie wypożyczy uczniom podręczniki i materiały edukacyjne mające postać papierową, zapewni uczniom dostęp do podręczników i materiałów edukacyjnych mających postać elektroniczną oraz przekaże uczniom materiały ćwiczeniowe bez obowiązku ich zwracania.

Do 31 sierpnia 2015 r. dyrektor szkoły ustali zestaw podręczników i materiałów edukacyjnych oraz materiałów ćwiczeniowych obowiązujący we wszystkich klasach I po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców.

Podręczniki i materiały edukacyjne zostaną Państwa dzieciom wypożyczone w pierwszych dniach września 2015 r. (po podpisaniu przez rodziców i uczniów odpowiedniego regulaminu) oraz przekazane zostaną wybrane przez nauczycieli materiały ćwiczeniowe.

Proszę nie kupować żadnych podręczników i ćwiczeń


Niżej podajemy linki do wykazu podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2015/16 w klasach II i III (rodzice i uczniowie kupują je samodzielnie).

Wykaz podręczników dla klas drugich 

Wykaz podręczników dla klas trzecich

 
Rok bez mowy nienawiści za nami! Drukuj
Wpisał: p. E. Jabłońska   
25.06.2015.
2015_bez_nienawisci.jpg

Niezmiernie miło nam poinformować, że zakończyliśmy projekt edukacyjny „Nienawiść. Jestem przeciw!”. Wszyscy uczestnicy- 7 dzielnych chłopców z klasy 2c otrzymali zaświadczenia o ukończeniu projektu oraz dyplomy.

Finałowa konferencja w Warszawie odbyła się dnia 18 i 19 czerwca, a naszymi reprezentantami byli Jakub Wrześniewski i Bartosz Bołdys.  Do stolicy udali się pod opieką pani Marleny Rudnickiej i pod jej czujnym, opiekuńczym okiem zaprezentowali ekspertom wszystkie nasze działania oraz przebieg kampanii społecznej. Było o czym opowiadać i co pokazywać- film, plakaty, relacja z konkursów, zabawy edukacyjnej, akcji fotograficznej i wiele innych rewelacji Śmiech.

 

Szczegóły oraz zdjęcia z tego dnia pojawią się niebawem na naszej stronie, a tymczasem zerknijcie tutaj - KLIKNIJ
 
Komers klas III Drukuj
Wpisał: Administrator   
24.06.2015.
2015_kogut.jpg

20 czerwca w sobotę uczniowie klas III naszego gimnazjum bawili się podczas tradycyjnej zabawy komersowej. Na godzinę 17.00 wszyscy trzecioklasiści stawili się w tyskiej „Gospodzie pod Kogutem”. Wzrok przykuwały przepiękne sukienki i misternie ułożone fryzury dziewczyn (a także pań nauczycielek) oraz niezwykle eleganckie garnitury chłopców. Zabawa już tradycyjnie rozpoczęła się od odtańczenia poloneza, który to taniec był bardzo długo ćwiczony podczas lekcji wychowania fizycznego. Następnie dzięki temu, że towarzyszyli nam w tym dniu p. Marzena i Sławomir Darul gimnazjaliści pozowali do pamiątkowych zdjęć. Po sesji zdjęciowej zabawa rozpoczęła się na dobre, kto nie chciał tańczyć (a takich osób było bardzo niewiele) mógł odpocząć lub porozmawiać w letnim ogródku. Dobre humory i radość ze wspólnego przebywania nie opuszczały nas aż do północy, kiedy to niestety zjawili się rodzice, by odebrać swoje pociechy. Prawdziwym hitem zabawy okazał się belgijski taniec integracyjny "Belgijka", który na prośbę uczniów został odtańczony aż trzykrotnie (ostatni raz na pożegnanie, mieli go okazję zobaczyć rodzice). Komers już tradycyjnie został zorganizowany przez Radę Rodziców. Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem uczniów: p. Lucynie Krakowiak, p. Żanecie Jarmule, państwu Marzenie i Sławomirowi Darulom, p. Krzysztofowi Ciuciasowi, państwu Urszuli i Markowi Rybarczykom, którzy dopięli wszystko na ostatni guzik. Dziękujemy również niezawodnemu p. Piotrowi Plichcie, który czuwał jak zwykle na posterunku przy drzwiach wejściowych i pod jego czujnym okiem nawet mysz nie prześlizgnęłaby się nie zauważona. Serdeczne podziękowania należą się również wychowawcom, dla których to sobotnie popołudnie i wieczór okazały się normalnym dniem pracy. Dziękujemy również menadżerowi i obsłudze restauracji, którzy spisali się na medal i dlatego możemy z czystym sumieniem polecić to miejsce innym szkołom.

                I ja tam z gośćmi byłam, miodu i wina nie piłam.

                Mirosława Gawlik

Galeria - KLIKNIJ
 
Dzień Matki i Dzień Ojca w naszym gimnazjum- kolejny pierwszy raz... Drukuj
Wpisał: Administrator   
23.06.2015.
flo.jpg

Kiedy w ub. roku na Dniu Matki mówiłam o tym, że taka impreza odbywa się w naszej szkole po raz pierwszy, dodałam, że być może stanie się ona tradycją…

I oto w tym roku postanowiłyśmy z p. Moniką włączyć do obchodów Dnia Matki także i ojców naszych artystów…

Niestety, nie miałyśmy komfortu z ubiegłego roku, gdyż czasu było niewiele…

Przygotowania trwały od kilku tygodni, ale działo się w tym czasie niewiele…

Cóż… jak się okazuje to nie ilość, ale jakość działają na nasza korzyść.

Każda z nas przygotowywała swoich uczestników do tego dnia: p. Monika ze swoimi dziewczętami ćwiczyła układy taneczne, ja ze swoim zespołem nasze przedstawienie. Rodziły się różne pomysły, ale jednego byłyśmy pewne: nie zrezygnujemy z prezentacji, w której zobaczymy mamy i ojców naszych artystów. To wzrusza, wywołuje uśmiech, przywołuje wspomnienia- jednym słowem daje radość z bycia razem.

Nowością miała być w tym roku nasza, czyli moja i p. Moniki konferansjerka… cóż, nie sądziłam, że coś z tego wyjdzie…

I tak zajęłyśmy się wręczeniem zaproszeń rodzicom, nauczycielom i innym pracownikom naszej szkoły, czekając na wieczór 19 czerwca.

Stres był wielki: nasz występ jako prowadzących, zdenerwowani i bardzo przejęci swoimi występami młodzi artyści, (niespodziewana, ale jak się okazało - potrzebna pomoc p. Roberta Lubowieckiego przy oświetleniu) itd.

Zaczęło się i…. poooszłooo!

Występ uczniów i p. Moniki w przedstawieniu „Zielony kapturek”, występy wokalne Zosi Brzęk, Julki Zawiślak, Natalki Mazur, Sebastiana Rzeźnika i Julii Kłakus, występy taneczne zespołu „Strefa” i Kamili Koślacz, przedstawienie zespołu teatralnego „Bez sceny” i niespodzianka w postaci występu córeczek p. Ani Kozak- Zuzi i IgiŚmiech

Bardzo się obie cieszymy, że tak wielu rodziców odpowiedziało na nasze zaproszenie i mogło z nami cieszyć się tym wydarzeniem. Dziękujemy za wszelkie miłe słowa podziękowań od każdego Uśmiech

Daliśmy radę  wszyscy a może nawet dużo więcej…

Składam serdeczne podziękowania wszystkim artystom, p. Monice za naszą wspólna pracęŚmiech

Mam nadzieję, że… do zobaczenia za rok…

Krystyna Rasińska

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 891
designed by www.madeyourweb.com