Menu Content/Inhalt
Start
wszystkie podręczniki pokrywane z dotacji MEN

Podziękowania

2015_rece_dziekuje.gif
2015_reforma.jpg


Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:


2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Bezpieczne wakacje Drukuj
Wpisał: Administrator   
23.06.2017.
2017_wakacje.jpgDrodzy uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! Nadszedł nareszcie wyczekiwany ostatni dzwonek i można już rozpocząć wakacje. Wyjazd na wakacje to ekscytujące, radosne wydarzenie. Już za chwilę będzie można cieszyć się urokami wypoczynku i zapomnieć o szkole. Aby jednak podróż była bezpieczna powinniście przestrzegać kilku zasad, które pomogą uniknąć nieprzyjemnych przygód. Niżej podaję link do strony www.bezpiecznewakacje.pl, gdzie można znaleźć wiele cennych informacji przydatnych w podróży, w czasie odpoczynku w górach, nad wodą lub w mieście.

W czasie wakacji warto pamiętać o ważnych telefonach:

  • 112 - Europejski Numer Alarmowy - w Polsce połączenia odbiera Straż Pożarna - 998 i Policja – 997
  • Telefony ratunkowe nad wodą: WOPR - 601 100 100
  • w górach: TOPR - 601 100 300 / 18 20 63 444 GOPR - 985 / 601 100 300 
  • Grupy GOPR: Beskidzka - 33 82 96 900, Bieszczadzka - 13 46 32 204, Jurajska - 34 31 52 000, Karkonoska - 75 75 24 734, Krynicka - 18 47 77 444, Podhalańska - 18 26 76 880, Wałbrzysko-Kłodzka - 74 84 23 414
  • Dobrym pomysłem jest również stworzenie w telefonie kontaktu ICE. Skrót ICE to ogólnoświatowy symbol ratujący życie. Powinniśmy pod nim zapisać numer telefonu osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku. Tak zapisany kontakt pozwala ratownikom na zadzwonienie pod wskazany numer i uzyskanie ważnych informacji o poszkodowanej osobie, takich jak grupa krwi, przyjmowane leki itp. Jeśli mamy kilka osób, które mogą udzielić informacji na nasz temat, ich numery należy zapisać jako nazwy kontaktów ICE1, ICE2 itd.

 

Mirosława Gawlik

Dyrektor szkoły

 

Źródło grafiki: http://www.toptravel.pl/wycieczki/karaiby/aruba-wakacje/

 
Uroczyste pożegnanie klas trzecich Drukuj
Wpisał: Administrator   
23.06.2017.

2017_sztandar.jpg

2017_sztandar2.jpg

2017_sztandar1.jpg
2017_samorzad.jpg

2017_samorzad2.jpg2017_samorzad3.jpg2017_mrozek.jpg2017_mrozek2.jpg2017_mrozek3.jpg
Galeria - KLIKNIJ

 
Śladami Patrona Drukuj
Wpisał: Administrator   
23.06.2017.

 

2017_patron12.jpg

 

W dniu dzisiejszym grupa uczniów biorących udział w Szkolnym Konkursie Wiedzy o Patronie Szkoły Kardynale Stefanie Wyszyńskim wyjechała na zapowiadaną wycieczkę do Prudnika.

Podróż minęła niespodziewanie szybko- choć trwała ponad dwie godziny…

Pierwszym – i najistotniejszym- punktem naszego programu było Sanktuarium św. Józefa, trzecie miejsce uwięzienia Kardynała S. Wyszyńskiego- od 6 października 1954 roku do 27 października 1955 roku.

Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez przeora sanktuarium, który w zajmujący, wyczerpujący sposób opowiedział o historii sanktuarium, o czasach, w których żył Kardynał, o jego działalności, o relacjach z ówczesnymi władzami, wszystkich miejscach uwięzienia, Jego przyjaźni z Ówczesnym Kardynałem Wojtyłą aż do dnia śmierci 28 maja 1981 roku. Byliśmy pod wrażeniem historii, która przecież znamy, a jednak opowiedziana raz jeszcze przez ojca franciszkanina pozwoliła bardziej zrozumieć powagę tamtych czasów… Następnie obejrzeliśmy celę księdza Kardynała usytuowaną na I piętrze, na którym w tamtych czasach mieszkały również osoby towarzyszące Prymasowi, czyli ks. Skorodecki i S. M. Leonia. Wokół budynku znajduję się ogród, po którym mogli się poruszać więźniowie, ale nie mogli się z nikim spotykać… To piękne miejsce wywołało w nas wiele refleksji…

Przejechaliśmy następnie do Prudnika, pięknej, historycznej miejscowości u podnóża Gór Opawskich, na terenie Parku Krajobrazowego. Zobaczyliśmy tam:

- plac Zamkowy z kamienną wieżą zwaną Wieżą Woka, zbudowaną na planie koła w XIII wieku, najstarszy zabytek Prudnika, jeden z najstarszych obiektów tego typu w Polsce, o murach kilkumetrowej grubości.

- Ratusz na Rynku piękną budowlę, której początki sięgają średniowiecza,

- Kościół Św. Piotra i Pawła- perełkę architektury barokowej Prudnika,

- Wieżę Bramy Dolnej- obiekt z czasów średniowiecza,

- Kościół Św. Michała Archanioła- barokowy kościół parafialny, którego początki sięgają XIII wieku.

Ostatnim punktem naszego programu było zwiedzenie zamku w Mosznej, jednego z najpiękniejszych zakątków Opolszczyzny, ale i jednego z najpiękniejszych zamków w Polsce. Widok robi niesamowite wrażenie, wyłania się jak z bajki i wzbudza zachwyt każdego, nawet jeśli nie jest tam po raz pierwszy. Fantastyczna pogoda sprzyjała kojącym spacerom, dającym chwile oddechu przed czekającą nas podróżą powrotną do Tychów.Była to cudowna wycieczka w bardzo sympatycznym gronie osób Śmiech

Za co dziękują opiekunki wycieczki

Galeria - KLIKNIJ

Krystyna Rasińska i Iza Lubowiecka

 
Dzień Matki i Ojca po raz trzeci... Drukuj
Wpisał: p. K. Rasińska   
23.06.2017.

 

2017_dzien_ojca.jpg

 

Trzy lata temu zorganizowałyśmy te nową imprezę i cieszymy się, że mogła się odbyć po raz kolejny…

Jak zawsze zadbałyśmy o to, by zaproszeni goście mogli spędzić w bardzo przyjaznej, serdecznej, rodzinnej atmosferze tych kilkadziesiąt minut, podziwiając talenty swoich dzieci.

Rozpoczęłyśmy od prezentacji „Kobiety świata”, by wprowadzić w szczególny nastrój wszystkich rodziców i nauczycieli.

Po raz pierwszy zespół teatralny „Bez sceny” miał okazję zaprezentować w szkole przygotowany w tym roku musical „High School Musical”. Z powodów, o których nie wypada tu raczej pisać, w głównej roli wystąpił Sebastian Rzeźnik, nasz absolwent, zastępując, występującego w tym przedstawieniu do tej pory w licznych konkursach, ucznia naszej szkoły. Tym większe nalezą mu się podziękowania, że znalazł czas, by ratować to nasze przedsięwzięcie i w niebywale krótkim czasie nauczył się roli- a szczególnie piosenek- i uratował spektakl. W musicalu występuje również kolejna absolwentka- Natalia Mazur- która towarzyszy nam dzielnie w ostatnich kilku tygodniach, dając wspaniały popis swoich wokalnych możliwości.

James Brown powiedział, że jedyną rzeczą, która może przyćmić nasze problemy jest taniec. W dwóch odsłonach wystąpił szczególnie w tym roku utytułowany zespół taneczny „Strefa”. Dziewczyny są niepokonanymi od 4 lat mistrzyniami Tychów w aerobiku. Otrzymały również wyróżnienie specjalne 1 st w Rejonowym Przeglądzie w Teatrze Małym oraz wyróżnienie specjalne w Ornontowicach.

W naszej szkole- jak przekonujemy się od lat, talentów wokalnych jest wiele. Jakże więc mogłoby ich zabraknąć w tym wyjątkowym dniu…Zaprosiłyśmy do udziału wokalistki: Julię Zawiślak, Olę Kuras, Weronikę Kieras, Paulinę Szczygielską, Maję Lauer, które zachwyciły gromadzoną publiczność, wykonując wzruszająco, lirycznie, przejmująco wybrane specjalnie na ten dzień utwory.

Na zakończenie Rodzice otrzymali w prezencie zdjęcia swoich kochanych córek, czym sprawiły im bardzo miłą niespodziankę…

Na zakończenie słowa mogące być podsumowaniem naszej uroczystości:

Rodzice i dzieci, niezależnie od tego,
Jak bardzo się nawzajem kochają,
Potrafią się też dotkliwie ranić.
Nagły wybuch złego humoru czy frustracji,
Nieprzemyślany osąd, trochę ślepej niewdzięczności
Mogą ugodzić prosto w serce.
Gdyby można było wymazać wszystkie przejawy
Mojej nieuprzejmości i głupoty, braku zrozumienia...
Lecz jeśli w życiu króluje miłość,
Wszystko w końcu dobrze się układa.
Miłość bowiem kruszy zamknięte serca
I uczy nas wyrozumiałości,
Przecież jesteśmy tylko ludźmi,
Wy i ja.

Dziękujemy wszystkim występującym oraz obsłudze technicznejŚmiech

Mam nadzieję, że spotkamy się znów za rok…

Krystyna i Monika

Galeria - KLIKNIJ

 
Uroczystość zakończenia roku szkolnego Drukuj
Wpisał: Administrator   
21.06.2017.
2017_zakonczenie.pngSerdecznie zapraszamy Uczniów klas III oraz ich Rodziców na uroczystość zakończenia roku szkolnego w dniu 22 czerwca na godz. 17.00 do auli szkolnej. Zbiórka uczniów w holu szkoły o godz. 16.45, wspólne wejście do auli wraz z wychowawcami o godz. 16.50.Program uroczystości:

17.00-17.20

Przedstawienie przygotowane przez szkolne koło teatralne „Arlekin” pt. „Na granicy” oparte na dramacie Sławomira Mrożka „Krotochwila”.

17.20-17.35

Wręczenie nagród uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i zachowaniu, osiągnęli sukcesy w konkursach wiedzy oraz sportowe, brali aktywny udział w życiu szkoły.

17.35-17.40

Wręczenie listów gratulacyjnych dla rodziców wyróżniających się uczniów.

17.40-17.45

Wręczenie statuetki „Najlepszy absolwent roku szkolnego 2016/2017

17.45-17.55

Złożenie podziękowań rodzicom za zaangażowanie się w pracę na rzecz szkoły i uczniów, wręczenie statuetek „Przyjaciel Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tychach”.

17.55-18.00

Przekazanie przez przedstawicieli uczniów klas III władzy uczniowskiej uczniom klas II i I, przekazanie sztandaru szkoły nowym pocztom sztandarowym.

18.00-18.10

Złożenie podziękowań dla wychowawców i nauczycieli.

18.10-18.15

Zakończenie uroczystości

               

Jednocześnie informujemy, że po odbiór świadectw ukończenia gimnazjum oraz zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu gimnazjalnego, ostatnie spotkania z wychowawcami zapraszamy 23 czerwca br. na godzinę 8.30.

Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas I i II odbędzie się 23 czerwca o godzinie 8.00 w auli szkolnej. Zbiórka uczniów w holu szkolnym o godzinie 7.45, wspólne wejście z wychowawcami do auli o godzinie 7.50. W programie uroczystości m.in. spektakl przygotowany przez zespół teatralny Bez sceny pt.: „High School Musical”.

Przydział sal lekcyjnych w dniu 23 czerwca:

L.p.

Klasa

Sala

1.

1 a

115

2.

1 b

216

3.

1 c

214

4.

1 d

217

5.

1 e

201

6.

2 a

012

7.

2 b

46

8.

2 c

219

9.

2 d

biblioteka

10.

3 a

220

11.

3 b

207

12.

3 c

114

13.

3 d

205

14.

3 e

211

 

Mirosława Gawlik

Dyrektor szkoły

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 1304
designed by www.madeyourweb.com