Menu Content/Inhalt
Start
Klasy I i II otrzymują podręczniki z MEN

Podziękowania

2015_rece_dziekuje.gif
2015_reforma.jpg


Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:


2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Podaj dalej - drugie życie śmiecia Drukuj
Wpisał: p. I. Kastelik   
22.09.2016.
2016_zaba.jpgW tym roku Akcja Sprzątania Świata przebiegała pod hasłem „Podaj dalej – drugie życie śmiecia”. 

 W ramach tej corocznej akcji świetlica i biblioteka szkolna wraz z nauczycielami biologii zorganizowała w środę 14 września zabawę edukacyjną w sortowanie odpadów pt. „Gdzie śmieci?” Chętni uczniowie mogli wylosować karteczki z nazwami śmieci i dopasować je do odpowiednich tablic – pojemników. Była to także okazja do zdobycia „plusików” z biologii.

Także na platformie edukacyjnej pojawił się test o recyclingu dla chętnych uczniów. Była to kolejna okazja do zdobycia dobrej oceny.

Wreszcie 15 września wybraliśmy  się do pobliskiego lasu na spotkanie z Panem Leśniczym.  Naszym celem było posprzątanie choć kawałka lasu. Przedstawiciel Nadleśnictwa Kobiór wyznaczył nam fragment Lasu Żwakowskiego, z którego w ciągu 2 godzin zebraliśmy sporo śmieci. Piękne czwartkowe, słoneczne przedpołudnie zachęcało do spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. W czystym lesie to prawdziwa frajda.

 Bezskutecznie szukaliśmy czterolistnej koniczyny, ale za to znaleźliśmy inne ciekawe organizmy (patrz zdjęcia)

Mamy nadzieję, że posprzątany przez nas teren pozostanie długo czysty!

UWAGA:

Nauczyciele biologii ogłaszają konkurs multimedialny dla chętnych uczniów

 pt. „Podaj dalej – drugie życie śmiecia”. Prezentacje przedstawiające jak powtórnie można wykorzystać śmieci i co z nich zrobić - proszę przynosić do końca października do p. Kastelik i p. Marka.

Galeria - KLIKNIJ

 
Ważne Drukuj
Wpisał: Administrator   
18.09.2016.
2016_dyzur.pngSzanowni Rodzice i uczniowie. Informuję, że mój popołudniowy dyżur w najbliższy czwartek 22 września zostaje odwołany z powody wizyty w naszej szkole gości z Moskwy. Dyżur pedagoga szkolnego pani Kingi Skowrońskiej odbędzie się w normalnych godzinach. Za ewentualne utrudnienia bardzo przepraszam.

Mirosława Gawlik
Dyrektor szkoły
 
Młoda Filharmonia Drukuj
Wpisał: p. A. Stasica   
18.09.2016.

2016_mlodfil.jpgTegoroczne spotkania z muzyką kameralną artystów Filharmonii Śląskiej rozpoczęły się 16 września. Uczniowie klas pierwszych po dwóch tygodniach przygody z nową szkołą mieli okazję zrelaksować się i otworzyć na niezwykły świat dźwięków podczas pierwszego koncertu z cyklu Audycje szkolne.

Tradycją naszej szkoły jest, że w koncertach tych uczestniczą zawsze pierwszoklasiści. Spotkania z muzyką odbywają się raz w miesiącu i są zróżnicowane tematycznie. Prowadzi je zawsze niezrównana pani Jolanta Schmidt, która nie tylko posiadła ogromną wiedzę o muzyce, jej historii, twórcach, stylach, instrumentach i kulturze, ale także potrafi ją w interesujący sposób przekazać, opowiada pięknie i ciekawie o kompozytorach, tradycjach i upodobaniach muzycznych ludzi różnych epok.

Temat pierwszego koncertu to „Dźwięki i wyobraźnia”.  Nastroje, uczucia to podstawowy obszar muzyki, który dość często tytułem utworu narzuca wyobraźni coś więcej. Muzyka może wpływać na nią – są utwory szybkie, żwawe, melancholijne, sprawiające radość.  Jednym z twórców XVIII wieku jest Antonio Vivaldi, autor „Czterech pór roku”. Na początku usłyszeliśmy wykonanie fragmentu koncertu smyczkowego „Jesień”. Jesień charakteryzuje pełne barw, spokojne życie widziane jak gdyby oczami malarza. Początkowe Allegro przywołuje odgłosy wiejskich pieśni i tańców, Adagio molto ukazuje śpiących w wieczornym chłodzie wieśniaków, a finałowe Allegro przywołuje obraz łowczych gotowych o wschodzie słońca na polowanie.

Następnie usłyszeliśmy utwór wykonany na trąbce, pochodzący z XVII wieku.  Był to fragment Thomasa Augustine`a Amre`a pt.” Rule! Britannia”. Drugi (mniej formalny) hymn Wielkiej Brytanii, bardzo lubiany przez Brytyjczyków.

Kolejnym dziełem angażującym wrażenia zmysłowe, a odwołującym się do impresjonizmu, który dążył do oddania zmysłowych, ulotnych momentów – "złapania uciekających chwil”, był utwór francuskiego kompozytora Claude’a Debussy’ego pt „Dziewczyna o włosach jak len„. Jest ósmym z pierwszego cyklu Preludiów, napisanego na przełomie 1909 i 1910 roku, a jego wykonanie trwa ok. 2,5 minuty.  Usłyszeliśmy delikatne dźwięki pianina. Utwór zyskał popularność z powodu prostoty muzycznej, odbiegającej od stylu Debussy'ego w tym okresie. Forma preludium odpowiada tytułowi: dziewczynie o złotych włosach w sielskim otoczeniu w Szkocji.

 

2016_mlodfil2.jpg

 

Po wysłuchaniu tego utworu mieliśmy okazję zapoznać się z historią dotyczącą wykorzystania muzyki ludowej przez kompozytorów w różnych krajach Europy. Usłyszeliśmy utwór rumuńskiego kompozytora Grigorasa Dinicu pt: „Skowronek (Pacsirta)”.Monika Schmidt na skrzypcach oddała nastrój wiosennych dźwięków przyrody, delikatne pociągnięcia smyczka pozwalały nam przenieść się w inne otoczenie.

Następnie zmienił się charakter muzyki. Przenieśliśmy się do Werony. Usłyszeliśmy fragment baletu Siergieja Prokofjewa „Romeo i Julia” według dramatu Williama Szekspira. Piotr Schmidt wykonał na pianinie początkową scenę, ilustrującą nienawiść rodów Montekich i Kapulettich. Mogliśmy sobie wyobrazić bójki uliczne między członkami tych rodzin.

Na zakończenie przenieśliśmy się do lat 20,30 XX wieku. Louis Daniel Armstrong (pseudonim artystyczny Satchmo lub Pops) to amerykański trębacz i wokalista jazzowy. Wyróżniał się stylem gry na trąbce i wokalistyką jazzową, do której wprowadził śpiew scatem. Usłyszeliśmy wykonanie improwizacji jazzowej na trąbce w towarzystwie pianina.

Cudowna podróż po świecie dźwięków, w przestrzeni różnorodnych rytmów, dobiegła niestety końca i wszyscy uczestnicy koncerty wrócili do szkolnej rzeczywistości, myślę jednak, że wrócili nieco bardziej odprężeni, ubogaceni i z okruchem piękna pozostawionym w sercu.

 
Test pierwszaka Drukuj
Wpisał: Administrator   
15.09.2016.
2016_test_pier_copy.pngSzanowni uczniowie klas I oraz ich Rodzice. Informujemy, że w dniach 26 i 27 września będziecie pisać Test Pierwszaka. W poniedziałek 26 września na lekcji 6 i 7 będziecie rozwiązywać zadania z języka polskiego oraz historii, we wtorek na 6 lekcji zmierzycie się z testem z matematyki. Uczniowie klas 1 d i 1e , którzy uczą się języków niemieckiego, francuskiego i rosyjskiego muszą w poniedziałek zostać w szkole po 5 lekcji (wrócą więc o 2 godziny później do domu). Uczniowie klas

 

1 a, 1 b, 1 c w poniedziałek po napisanym teście wracają odpowiednio na 8 lekcję czyli język angielski i informatykę, muzykę, fizykę.

We wtorek wszyscy uczniowie klas I pozostają w szkole na 6 lekcję.


Harmonogram testu pierwszaka


Czytaj całość…
 
Integracja klas pierwszych na sportowo Drukuj
Wpisał: p. A. Kozak   
15.09.2016.
2016_integra.pngTradycji stało się zadość. 12 września o godzinie 15:30 na dużej sali gimnastycznej spotkało się pięć pierwszych klas wraz ze swoimi wychowawcami, by rywalizować ze sobą w "Integracji klas pierwszych na sportowo”. Imprezę poprowadziła pani Anna Kozak wspomagana przez panią Bożenę Święs, pana Tomasza Lutostańskiego oraz uczniów klas III. Wszystkie klasy dzielnie wykonywały zadania, które zostały wcześniej przygotowane przez zespół nauczycieli wychowania fizycznego. Zmagania pierwszaków oceniało jury w składzie: pani Magda Pacuła – bibliotekarz, pani Monika Danielak – nauczycielka wychowania fizycznego oraz uczennica klasy III B Zosia Szeja. Zwycięska klasa musiała wykazać się: najszybszym biegiem slalomem wraz ze swoim opiekunem, wiedzą na temat swojego wychowawcy, celnością w rzutach, najszybszym czasem w torze przeszkód, perfekcyjnie wykonanym mundurkiem szkolnym, a w finale najlepszym pokazem mody i piosenką klasy. Poziom wszystkich klas był bardzo wyrównany, różnica między pierwszym a drugim miejscem wyniosła tylko jeden punkt. Rywalizację wygrała klasa I B ze swoim wychowawcą panią Krystyną Rasińską, uczniowie otrzymali za to po „piątce” z aktywności z wychowania fizycznego. Na koniec każda klasa stanęła do pamiątkowego zdjęcia. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę. Zdjęcia z zabawy integracyjnej można zobaczyć w galerii na naszej stronie internetowej.

Anna Kozak
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 1129
designed by www.madeyourweb.com