Menu Content/Inhalt
Start

Podziękowania

2015_rece_dziekuje.gif
2015_reforma.jpg


podatek.gif

Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:


2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Odwiedza nas 2 gości

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Dni wolne Drukuj
Wpisał: Administrator   
29.04.2016.
2016_relax.pngSzanowni Uczniowie i Rodzice! Uprzejmie informujemy, że dni 2 maja i 27 maja br. są dniami dodatkowo wolnymi od zajęć dydaktycznych. Dni te zostały odpracowane w soboty odpowiednio: 14 listopada 2015 r. i 9 stycznia 2016 r. 

Dni te są także wolne od pracy dla pracowników samorządowych, dlatego będzie również zamknięty sekretariat szkoły, dział księgowości i dział płac.

Za utrudnienia ewentualnych petentów serdecznie przepraszamy.

Mirosława Gawlik
Dyrektor szkoły

 

 
Nasza szkoła - kuźnią talentów aktorskich! Drukuj
Wpisał: p. K. Rasińska   
29.04.2016.

2016_teatry.pngW dniach 12, 15, 18 i 25 kwietnia br. w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków w Tychach i w Teatrze Małym odbyło się prawdziwe święto młodych ludzi, dla których sztuka, szeroko rozumiana, jest w życiu ważną towarzyszką…. W ciągu czterech dni swoje umiejętności zaprezentowało bardzo wiele zespołów  teatralnych, muzycznych i tanecznych ze szkół  i placówek oświatowo-kulturalnych. 

Jest nam bardzo miło poinformować, że w XXVI Rejonowym Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej,  mimo dużej konkurencji, nasze zespoły teatralne: „Bez sceny” za musical „Dźwięki muzyki” i zespół Arlekin za przedstawienie” W domu państwa Ochejów” otrzymały wyróżnienia I-go stopnia.

 Wszystkim aktorom gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!

Opiekunowie zespołów teatralnych

Krystyna Rasińska

Danuta Pasich

 
Muzeum Auschwitz - pamiętajmy... Drukuj
Wpisał: Administrator   
28.04.2016.
2016_auschwitz.jpg
 
Kwiecień to miesiąc ważnych rocznic związanych z II wojną światową i czasami okupacji.
27 kwietnia uczciliśmy pamięć pomordowanych wtedy osób zwiedzając Muzeum  Auschwitz.
To był naprawdę smutny dzień – nie tylko z powodu przygnębiającej pogody i szarego nieba.
Kiedy słuchaliśmy przewodnika przechodząc przez miejsca, w których ginęli ludzie mogliśmy wyobrazić sobie koszmar, który się wtedy rozgrywał – ale nigdy chyba nie zrozumiemy jak człowiek mógł drugiemu człowiekowi zgotować taki los… Co prawda wydawało się nam, że byliśmy do tego wyjazdu przygotowani, na lekcjach rozmawialiśmy o zbrodni ludobójstwa, usiłowaliśmy nawet poprzez symulację „wczuć” się w atmosferę tamtych dni…  ale to co sobie wyobrażaliśmy było niczym w porównaniu z tym co zobaczyliśmy… Szczególne wrażenie zrobiła na  nas multimedialna ekspozycja w obozowym bloku, który dostępny jest dla zwiedzających dopiero od roku. Szoah, holocaust – te słowa znaliśmy już wcześniej, ale dopiero teraz mamy świadomość co się za nimi kryje. Nie było chyba wśród nas osoby, której nie poruszył tragicznie smutny ton modlitwy, zestawienie obrazów codziennego życia wspólnoty żydowskiej i księgi imion pomordowanych…

Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą i godną postawę, nauczycielom za pomoc. Muzeum w Auschwitz to nie jest miejsce, do którego z przyjemnością się wraca, ale warto jednak chociaż raz w życiu je odwiedzić.

 

Barbara Czarnynoga

 

 

 
I Tyska Konferencja Szkół SUS Drukuj
Wpisał: Administrator   
28.04.2016.
dscn7364.jpg

27 kwietnia br. w środę nasze gimnazjum było organizatorem I Tyskiej Konferencji Szkół Uczących Się pn. „Czy moja szkoła jest OK?”. Pomysłodawcą tego wydarzenia była Mirosława Gawlik – dyrektor szkoły. Pani dyrektor wraz z dyrektorami innych szkół posiadających prestiżowy tytuł Szkoły Uczącej Się uczestniczyła w  wielu szkoleniach organizowanych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie w ramach Klubu SUS i doszła do wniosku, że dzięki takim szkoleniom poznajemy dobre praktyki sprawnie wdrożone w wielu polskich szkołach, ale nic nie wiemy na temat tego co dobrego dzieje się w tyskich szkołach SUS – stąd pomysł na zorganizowanie konferencji.

W konferencji, którą honorowym patronatem objęła pani Daria Szczepańska-I Zastępca Prezydenta Miasta Tychy, wzięły udział: Szkoła Podstawowa nr 37 im. K. Makuszyńskiego, II L. O. im. K. C. Norwida, SP nr 3 im. J. Kochanowskiego, SP nr 6 im. ks. K. Palicy, SP nr 18 im. W. Jagiełły, SP nr 17 oraz Gimnazjum nr 4 im. Kard. S. Wyszyńskiego. Gościem specjalnym był pan Jacek Pasierb-trener w Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie (wicedyrektor w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Będzinie, mentor wielu tyskich szkół, który wspierał je w zdobyciu certyfikatu SUS).


dscn7372.jpg

Po przywitaniu gości przez panią Mirosławę Gawlik głos zabrał pan Jacek Pasierb, który zapoznał obecnych z możliwościami dalszego rozwoju jakie oferuje szkołom SUS Centrum Edukacji Obywatelskiej. Następnie głos oddano pani dyrektor Natalii Nowak, która przygotował wykład „Ocenianie kształtujące w prawie oświatowym”. Kolejnym punktem konferencji były wystąpienia zaproszonych szkół. Każda szkoła przygotowała prezentację, w której zawarła następujące punkty:

 

  • Dlaczego przystąpiła do programu SUS,
  • Jakie cele do zrealizowania założyła sobie przystępując do programu i czy zostały one zrealizowane,
  • Jakie są ich plany na przyszłość i czy nadal są szkołami uczącymi się

 

Po prezentacjach uczestnicy konferencji rozeszli się do sal lekcyjnych i obserwowali lekcje z wykorzystaniem oceniania kształtującego:

 

  • Lekcję języka angielskiego, której nauczycielem prowadzącym była pani mgr Aleksandra Zając z Gimnazjum nr 4 im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Tychach,
  • Lekcję historii, której prowadzącym był pan mgr Michał Glenszczyk z II L. O im. K. C. Norwida w Tychach.

 

Obserwujący lekcje podsumowali je na wspólnym spotkaniu w bibliotece. Obydwie lekcje były wspaniałe i doskonale przygotowane pod względem merytorycznym i metodycznym. Wszyscy uczestnicy konferencji stwierdzili, że należy ją kontynuować w przyszłości, a pani Dorota Gnacik – dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Tychach – stwierdziła, że w kolejnych spotkaniach powinni uczestniczyć również przedstawiciele innych tyskich szkół, co mogłoby ich zachęcić do podjęcia starań o ubieganie się o certyfikat SUS i wdrożenie oceniania kształtującego.

dscn7380.jpg
Galeria - KLIKNIJ
 
Otrzymaliśmy dofiansowanie do wymiany polsko-rosyjskiej Drukuj
Wpisał: Administrator   
27.04.2016.
2016_rosja_wym.png

 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 1065
designed by www.madeyourweb.com