Menu Content/Inhalt
Start
podatek.gif
2015_ferie_logo.png
Image

Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:

2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Spotkanie z rodzicami - 28 stycznia Drukuj
Wpisał: Administrator   
20.01.2015.

2015_wywiad28sty.pngSerdecznie zapraszamy wszystkich Rodziców na wywiadówki podsumowujące pracę szkoły w I semestrze roku szkolnego 2014/15. Nasze spotkania odbędą się 28 stycznia br. o godz. 17.00. W klasie 2 d spotkanie poprowadzi p. mgr Joanna Kośmińska, reprezentująca Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Tychach. W czasie wywiadówek dyżur w gabinecie pedagoga pełnić będzie p. mgr Anna Pilszek-psycholog i doradca zawodowy, po zakończeniu spotkań z wychowawcami skarbnicy z poszczególnych klas będą mogli dokonywać wpłat na Radę Rodziców oraz komers uczniów klas III-w sekretariacie szkoły dyżur pełnić będzie p. Aleksandra Rybicka-Rojek (skarbnik Rady Rodziców).

Harmonogram wywiadówek:

1.      Prelekcja p. Janiny Goj – prezesa Stowarzyszenia „Trzeźwość życia” (aula szkolna)

2.      Spotkania z wychowawcami:

L.p.

Klasa

Nazwisko i imię wychowawcy

Sala

Uwagi

1.

1 a

Wojtas-Wlaszczyk Malwina

201

 

2.

1 b

Lampart Patrycja

207

 

3.

1 c

Marek Łukasz

115

 

4.

1 d

Czarnynoga  Barbara

217

 

5.

1 e

Musz Małgorzata

211

 

6.

2 a

Maturska Joanna

214

 

7.

2 b

Rasińska Krystyna

216

 

8.

2 c

Styczyńska Teresa

203

 

9.

2 d

Jabłońska Ewa

220

 

10.

3 a

Markiewicz-Kastelik Izabela

114

 

11.

3 b

Zając Aleksandra

46

 

12.

3 c

Sułecka-Czyż Małgorzata

205

 

13.

3 d

Waliczek Aleksandra

219

 

14.

 

Gawlik Mirosława

45

Dyrektor szkoły

15.

 

Rabenda Bożena

218

Pedagog szkolny

16.

 

Pilszek Anna

218

Psycholog i doradca zawodowy

 

 
Warsztaty biologiczne w Pałacu Młodzieży w Katowicach Drukuj
Wpisał: p. I. Markiewicz-Kastelik   
20.01.2015.
2015_biol.jpgPodobnie jak w poprzednich latach uczniowie klas przyrodniczych naszej szkoły mają możliwość uczestniczenia w warsztatach naukowych organizowanych przez pracownię biologii Pałacu Młodzieży w Katowicach. W pierwszym semestrze uczniowie klas 1a i 1e utrwalali wiadomości o komórkach i tkankach roślinnych. Warsztaty odbyły się  13.10.2014r. (1a, "Komórka roślinna"),  27.10.2014r. (1e, "Komórka roślinna"), 15.12.2014r.  (1a, "Tkanki roślinne") i 12.01.2015r.  (1e, "Tkanki roślinne"). Kolejne zajęcia – tym razem tkanki zwierzęce – odbędą się w II semestrze.

Natomiast uczniowie klas 2 uczestniczą w całorocznym projekcie edukacyjnym "Jestem przyjacielem zwierząt - znam je, szanuję i chronię". Trwa on do maja, jedne zajęcia w miesiącu. W pierwszym semestrze odbyło się pięć warsztatów, w drugim zaplanowano jeszcze cztery.        

Także w drugim semestrze planujemy warsztaty dla klas drugich i trzecich pt. "Doświadczenia i eksperymenty w biologii"(marzec i kwiecień).

2015_biol1.jpg

 
Koncert Młodej Filharmonii Drukuj
Wpisał: p. P. Lampart   
20.01.2015.

2015_mloda_fil1.jpgW poniedziałek 12 stycznia klasy pierwsze po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w koncercie Młodej Filharmonii. Tym razem tematem przewodnim był kwartet smyczkowy, słuchaliśmy więc muzyki w wykonaniu dwóch skrzypaczek, altowiolistki i wiolonczelistki. Znana nam z wszystkich wcześniejszych koncertów pani prowadząca spotkania wyjaśniła, że wszystkie instrumenty kwartetu smyczkowego należą do tej samej rodziny, ale różnią się barwą brzmienia. Im większy instrument, tym niższy dźwięk, tak więc altówka brzmi niżej niż skrzypce, ale wyżej niż wiolonczela. Instrumentem strunowym o najniższym rejestrze jest oczywiście kontrabas, ale nie należy on do kwartetu smyczkowego.

Prowadząca wyjaśniła nam, że nazwa „kwartet smyczkowy” oznacza nie tylko zespół muzyków, ale również przeznaczony dla niego utwór. Następnie zapoznała nas z budową tego gatunku muzycznego. Część pierwsza zazwyczaj jest żywa i wesoła, najczęściej grana w tempie allegro, część druga to zwykle andante, czyli tempo wolne, spokojne. Po nim, w części trzeciej pojawia się taniec, którym w okresie rozkwitu kwartetu smyczkowego (czyli w klasycyzmie), najczęściej był modny wówczas menuet. I kończąca utwór część czwarta grana jest zwykle znów w tempie allegro.

Po przybliżeniu przez prowadzącą cech każdej z części mieliśmy okazję je usłyszeć. Tak więc część pierwszą reprezentowało allegro z utworu Wolfganaga Amadeusza Mozarta pt. „Eine kleine Nachtmusik” (Mała nocna serenada lub Mała nocna muzyka). Część andante poznaliśmy słuchając fragmentu koncertu Piotra Czajkowskiego w tonacji D-dur (Opus 35). Część trzecia reprezentowana była przez dwa utwory – najpierw usłyszeliśmy fragment „Menueta Czarownic”, znanego, żywiołowego utworu ojca kwartetu smyczkowego Franza Josepha Haydna, potem Scherzo Ludwiga van Beethovena. Jako ostatnia część kwartetu zabrzmiał fragment Suity Amerykańskiej Antonína Dvořáka.

Na koniec usłyszeliśmy jeszcze krótki fragment jednego z kwartetów Johanna Strauss, grany pizzicato, czyli bez smyczków, jedynie palcami. Koncert, jak zawsze był świetnie przygotowany i dostarczył nam niezwykłych wrażeń.

 

2015_mloda_fil.jpg

 

 
XVII OGÓLNOPOLSKIE TARGI EDUKACJI Drukuj
Wpisał: p. B. Rabenda   
16.01.2015.
2015_targi_edu.png
Nie ważne, czy jesteś w klasie maturalnej, czy w gimnazjum - jeśli zastanawiasz się nad tym:
- co chciałbyś/chciałabyś robić w przyszłości?
- jakie możliwości daje uczenie się na konkretnych kierunkach?

- jaką szkołę ponadgimnazjalną wybrać by jak najlepiej przygotować się do podjęcia studiów?
- dopytać o szczegóły rekrutacji?
- dowiedzieć się tego, czego nie znajdziesz na stronach internetowych szkół wyższych?
- poznać inne możliwości edukacyjne, jakie przed Tobą stoją?

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych swoją przyszłością na
XVII OGÓLNOPOLSKIE TARGI EDUKACJI
organizowane 3, 4 i 5 marca 2015r. w katowickim Spodku.
Targi adresowane są zarówno do młodzieży szkół gimnazjalnych, średnich 
jak i studentów.  Służą młodym ludziom nieocenioną pomocą w wyborze drogi rozwoju naukowego, a także są dobrą okazją do zaprezentowania potencjału edukacyjnego w województwie śląskim.

Szczegóły na stronie http://www.targi-edukacja.eu/

 
Rok Polskiego Teatru Publicznego Drukuj
Wpisał: Administrator   
15.01.2015.
2015_rok_teatru.jpgSerdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych ( uczniów, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły wraz z rodzinami) na spektakl „Balladyna”  Juliusza Słowackiego do Teatru Polskiego w Bielsku – Białej dnia 13 marca ( piątek ) 2015 r. o godzinie 19:00.

W roli głównej wystąpi znana aktora Anna Guzik – Tylka.

To niezwykłe baśniowe widowisko z kontekstami współczesnymi koniecznie trzeba zobaczyć, a cena biletu dla naszej grupy to tylko 20 zł + koszty podróży (ok.15 zł ).

Zapisy na spektakl przyjmuje pani Ewa Jabłońska i pani Anna Kozak bezpośrednio lub przez system Librus do 26 stycznia 2015 r. Zaliczkę w wysokości 20 zł zbieramy w momencie rezerwacji miejsca na liście.

W związku z tym, że rok 2015 został ogłoszony przez sejm RP Rokiem Polskiego Teatru Publicznego, pragniemy zachęcić całą społeczność szkolną do uczestnictwa w cyklicznym programie wyjazdów do najlepszych polskich teatrów. Kolejne propozycje będą pojawiać się sukcesywnie zgodnie z repertuarami teatrów.

 

Jabłońska Ewa, Anna Kozak

 

 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 771
designed by www.madeyourweb.com