Menu Content/Inhalt
Start

Podziękowania

2015_rece_dziekuje.gif
2015_reforma.jpg


podatek.gif
bezpieczneferie2.png

Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:


2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Ferie zimowe Drukuj
Wpisał: Administrator   
10.02.2016.
2016_bezpieczne_ferie.pngSzanowni Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele. W poniedziałek 15 lutego w województwie śląskim rozpoczynają się ferie zimowe. Będzie to czas odpoczynku od szkolnej codzienności, czas beztroskiego leniuchowania, gier i zabaw – mamy nadzieję, że głównie na świeżym powietrzu. Dołóżmy wszelkich starań, abyśmy wszyscy spędzili ten czas bezpiecznie. Tuż przed zimową przerwą braliśmy udział w szkoleniu ratownika TOPR, który uczył nas, jak w czasie zimy należy zachowywać się w górach, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z nart, snowboardu, saneczek; co należy zrobić, kiedy czujemy się w górach zagrożeni. Pamiętajmy o tych cennych radach podczas wypoczynku w górach, ale także o elementarnych zasadach poruszania się po drogach, ścieżkach rowerowych, chodnikach, jeśli spędzamy ferie w mieście. Zachęcamy Was również do uczestniczenia w zajęciach w szkole:L.p.

Rodzaj zajęć

Który tydzień ferii

Data/godzina/sala

Dzień tygodnia

Nazwisko i imię prowadzącego zajęcia

1.

Gry zespołowe
na sali
gim.

II

24.02.2016 r.

9.30-11.30

duża sala gimnastyczna

środa

A.Kozak

 

 

2.

Zajęcia taneczne

II

24.02.2016 r.

9.30-11.30

mała sala gimnastyczna

środa

M. Danielak

3.

Tenis
stołowy

II

24.02.2016 r.

9.30-11.30

sala 018

środa

T. Lutostański

4.

Zajęcia z matema-

tyki

II

26.02.2016 r.

9.00 – 10.00 (klasy I) sala 219

24.02.2016 r.

10.00-11.00

(klasy II) sala 219

piątek

 

 

środa

A.Jabłońska

5.

Zajęcia koła teatralnego

II

23.02.2016 r.

9.00-10.30

sala 216

wtorek

K. Rasińska

6.

Maraton języka hiszp.

II

24.02.2016 r.

11.30-15.00

sala 222 (pomieszczenie biblioteki)

środa

M. Rudnicka


Niżej podajemy link do atrakcji, z których można skorzystać w czasie ferii, a które zostały przygotowane przez różne jednostki naszego miasta.

http://umtychy.pl/media/get/10004337

Wszystkim życzymy udanego wypoczynku.

Mirosława Gawlik

Dyrektor szkoły

 
Bezpieczne ferie- prelekcja ratownika TOPR Drukuj
Wpisał: p. E. Jabłońska   
10.02.2016.
10 lutego gościliśmy w naszej szkole ratownika beskidzkiego GOPR-u pana Łukasza Twardowskiego. 

Jak się łatwo domyślić, ta wizyta związana była z naszym bezpieczeństwem podczas ferii zimowych. Na początku spotkania mieliśmy okazję obejrzeć krótki materiał filmowy o tym, z czym na co dzień muszą zmagać się ratownicy górscy.

Następnie pan Łukasz omówił najważniejsze zasady bezpieczeństwa podczas zimowych wypraw górskimi szlakami. Dowiedzieliśmy się także, jakie niezbędne minimum ekwipunku powinniśmy mieć przy sobie, by zminimalizować negatywne skutki ewentualnych wypadków i sytuacji awaryjnych.

Wszyscy uczniowie naszej szkoły obecni tego dnia, wzięli udział w spotkaniu, jednak w celu utrwalenia nabytej wiedzy, prezentujemy raz jeszcze podstawowe zasady dotyczące górskich wypraw.

 

  1. Rozsądnie planuj wyprawę, oceniając swoje siły.
  2. Pamiętaj o odpowiednim ekwipunku i przygotuj się na każdą ewentualność.
  3. Rozpoczynaj wyprawy wczesnym rankiem.
  4. Wychodząc na trudniejszy szlak, zostaw w miejscu pobytu wiadomość o planowanej trasie i godzinie powrotu.
  5. Nigdy nie zbaczaj z oznaczonego szlaku.
  6. Staraj się nie wyruszać w góry samotnie.
  7. Uważnie obserwuj pogodę.
  8. 8. Pamiętaj, że na szlaku osoby schodzące mają pierwszeństwo i należy je przeprosić.
  9. Szanuj przyrodę górską szałasy i schroniska.
  10. Zimą zawsze sprawdzaj komunikaty o zagrożeniu lawinowym i stanie szlaków.

 

Serdecznie dziękujemy panu Łukaszowi Twardowskiemu za to, że znalazł dla nas czas i wyposażył nas w cenną wiedzę na temat bezpieczeństwa w górach.

Całej społeczności szkolnej życzymy udanego zimowego wypoczynku bez jakichkolwiek trudnych sytuacji.

 

Marlena Rudnicka

Ewa Jabłońska

 
Koncert Młodej Filharmonii Drukuj
Wpisał: p. E. Jabłońska   
08.02.2016.
2013_filharmv.jpg

5 lutego odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Młoda Filharmonia, którego widzami byli zgodnie z tradycją uczniowie klas pierwszych.

Koncert otworzyła prowadząca pani Jolanta Schmidt, snując barwną opowieść o czasach rozkwitu opery w epoce baroku. Ten nowy wówczas gatunek sztuki zachwycał, porywał, wywoływał ogólny entuzjazm. Opera była doskonałym dopełnieniem barokowych wnętrz pełnych przepychu.

Gwiazdami koncertu były dwa instrumenty- skrzypce jako czołowy przedstawiciel instrumentów smyczkowych oraz klawesyn jako ojciec instrumentów klawiszowych.

Dowiedzieliśmy się, że pierwsze klawesyny miały w swojej budowie tak „egzotyczne” elementy jak kacze lub orle piórka.

Zgłębiliśmy też budowę tak rzadko spotykanego instrumentu, jakim jest obój, uczniowie mogli zobaczyć z bliska jego elementy i poznać sposób ich konserwacji oraz przechowywania. Okazało się, że skrywa on maleńki stroik, który trzeba stale nawilżać i co jakiś czas wymieniać, a bez niego obój nie wydaje dźwięku.

Uczniowie mieli okazję wysłuchać takich dzieł jak: Oratorium Slomona Georga Friedricha Handela, Koncert na obój i skrzypce Jana Sebastiana Bacha, fragment Czterech pór roku Vivaldiego.

W pewnym monecie aulę wypełniło słońce oraz rytmiczne, pogodne dźwięki energetycznych tańców. Przez moment zapomnieliśmy nawet, że za oknami króluje zima.

Za wspaniałe przeżycia serdecznie dziękujemy wykonawcom Śmiech

 
Noc w szkole z "Gwiezdnymi wojnami" Drukuj
Wpisał: p. M. Rudnicka   
08.02.2016.
2016_starwars.pngW piątek odbyła się kolejna w tym roku szkolnym Noc w Szkole. Tym razem tematem przewodnim była filmowa saga „Gwiezdne wojny”. W związku z tym gościliśmy m.in. księżniczkę Leię oraz Dartha Vadera, za których przebrali się niektórzy uczestnicy. Bezpieczeństwa naszych gości broniły liczne miecze świetlne. 

Po przywitaniu tych zacnych postaci i przygotowaniu świetlicy,  przystąpiliśmy do zmagań konkursowych. Uczniowie podzieleni na cztery grupy najpierw odpowiadali na pytania otwarte dotyczące gwiezdnej sagi a następnie rozwiązywali test. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się ogromną wiedzą na temat filmu, dlatego wszystkie drużyny znalazły się na podium. Pierwsze miejsce zajęły ex aequo zespoły dowodzone przez Bruna i Małgosię. Zwycięzcy zostaną obdarowani Jokerami i galaktycznymi słodyczami.

Po tak intensywnym wysiłku umysłowym potrzebna była odrobina rozrywki. W związku z tym śpiewaliśmy polskie hity na karaoke a część grupy na korytarzu zainscenizowała walkę między Rycerzami Jedi a Sithami.

O północy przyjechała pizza, którą zjedliśmy ze smakiem. Następnie przystąpiliśmy do najbardziej lubianego i wyczekiwanego przez uczniów punktu programu- podchodów. Uczniowie i nauczyciele podzieleni na dwie grupy na zmianę ukrywali się i szukali w najbardziej tajemniczych zakamarkach szkoły. Zabawa trwała do 2.00 w nocy, kiedy to zmęczeni wygodnie ułożyliśmy się na wcześniej przygotowanych materacach i obejrzeliśmy dwie części „Gwiezdnych wojen”. O 7.00 rano pożegnaliśmy się i udaliśmy do naszych domów, aby wyspać się i zebrać siły na poniedziałkowy powrót do szkoły.

W imieniu swoim i uczniów chciałabym podziękować panu Stefanowi za to, że kolejny raz pilnował nas do rana oraz paniom Edycie Goc, Magdzie Pacule i Ewie Jabłońskiej za pomoc i opiekę nad uczestnikami ;-)

Galeria - KLIKNIJ

 
Lekcja w Pałacu Młodzieży Drukuj
Wpisał: p. Ł. Marek   
08.02.2016.
dsc_0002.jpgW czwartek, 4 lutego uczestnicy projektu biologicznego z klasy 2a, 2b i 2d pojechali do Katowic, by w Pałacu Młodzieży bliżej zapoznać się z żyjącymi potomkami gadów - ptakami. Nauczyciele z Pałacu Młodzieży przygotowali dla naszych uczniów wiele ciekawych zajęć. Było ich tak wiele, że w czasie przeznaczonym na zajęcia nie udało się stworzyć plakatu.
Oprócz zajęć, między kupnem biletów a przejściem do Pałacu Młodzieży, udało nam się kupić i zjeść kilka pączków – w końcu był to tłusty czwartek i tradycji musiało stać się zadość. Lekcje w Pałacu Młodzieży są świetną odskocznią od codzienności ławy szkolnej.
Galeria - KLIKNIJ
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 1008
designed by www.madeyourweb.com