Menu Content/Inhalt
Start
Klasy I i II otrzymują podręczniki z MEN

Podziękowania

2015_rece_dziekuje.gif
2015_reforma.jpg


Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:


2015_fizyka_proj.png
"Zrozumieć fizykę i poznać przyrodę" - innowacyjne programy nauczania
Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Odwiedza nas 3 gości

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Laureaci konkursu literackiego Zrozumieć niepełnosprawność Drukuj
Wpisał: p. A. Stasica   
06.12.2016.
2016_plakat-2.jpg

W listopadzie uczniowie naszej szkoły licznie wzięli udział w II Ogólnopolskim Konkursie Plastyczno-Literackim „Zrozumieć niepełnosprawność” organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych przy Uzdrowisku Sp. z o. o. Goczałkowice Zdrój.  Przesłaliśmy około 20 najciekawszych prac literackich wybranych spośród 150.

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych  5 grudnia miała miejsce uroczysta gala rozdania nagród, połączona z koncertem, który uświetnili swoją obecnością: pan Mariusz Kupczak, niepełnosprawny kulturysta, mistrz świata oraz uzdolniona młodzież.

http://goczalkowicestokrotka.szkola.pl/

W kategorii III Gimnazjum zajęliśmy II i III miejsce oraz 2 wyróżnienia.

II miejsce: Łukasz Brzezina - klasa 3c

III miejsce: Martyna Kotlarz  –klasa 2a

 

Wyróżnienia

Mikołaj Powierża – klasa 3c

Sebastian Machul – klasa 1c

Serdecznie gratuluję laureatom!

Agnieszka Stasica

 
Koncert Młodej Filharmonii Drukuj
Wpisał: p. P. Lampart   
06.12.2016.
2016_mf11.jpg

Kolejny koncert młodej filharmonii zaskoczył nas wszystkich nowymi brzmieniami. Muzyka dawna mało jest znana gimnazjalistom, świetnie więc się złożyło, że mieliśmy okazję się z nią zetknąć. Usłyszeliśmy więc dźwięki klawesynu, co prawda wykonane na pianinie elektrycznym – dzięki możliwościom elektroniki można w nim zmieniać brzmienia - różnica barwy była zdecydowanie słyszalna. Klawesyn królował w muzyce kameralnej długo, aż do czasów Ludwika van Beethovena, który spopularyzował fortepian.

Kolejnym instrumentem charakterystycznym dla muzyki dawnej była viola da gamba. Instrument piękny, o rzeźbionej główce, przypominający wiolonczelę, ale o sześciu, nie czterech strunach. Brzmi zdecydowanie ciszej niż wiolonczela. Usłyszeliśmy piękny taniec wykonany przez gambistę o romantycznym wyglądzie.

Zdecydowanie ostro wbił się w pamięć flet piccolo, którego wysokie dźwięki wręcz drażniły uszy. Flecistka zaprezentowała nam możliwości tego małego instrumentu wykonując Marsz Torreadorów Bizeta.

Całość koncertu jak zawsze zespolił wykład prowadzącej, która swą wiedzą, erudycją i darem opowiadania ubogaciła nas w zakresie historii i podstawowych zagadnień dotyczących muzyki dawnej.

 
Dyżur pedagoga w czwartek odwołany Drukuj
Wpisał: Administrator   
05.12.2016.
2016_pedagog_copy.pngInformujemy, że w związku ze zmianą organizacji pracy szkoły w dniu 8 grudnia br. (próbne egzaminy gimnazjalne uczniów klas II i III) popołudniowy dyżur pedagoga szkolnego pani Kingi Skowrońskiej zostaje odwołany. Dyżur dyrektora szkoły pozostaje bez zmian, ewentualnych petentów zapraszam na czwartkowy dyżur w godzinach 16.00-18.00. 

Za ewentualne niedogodności serdecznie przepraszamy.

Mirosława Gawlik

Dyrektor szkoły

 
Konsultacje dla rodziców Drukuj
Wpisał: Administrator   
01.12.2016.

2016_konkul12.pngSerdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Rodziców na wspólne spotkanie w dniu 7 grudnia br. (środa). W czasie konsultacji, które będą trwały 17.00-19.00 będziecie Państwo mogli porozmawiać ze wszystkimi nauczycielami, jak również pedagogiem szkolnym, doradcą zawodowym, nauczycielem-bibliotekarzem (konsultacje w sprawie obsługi dziennika elektronicznego) oraz panią Anną Pilszek-psychologiem i doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tychach.

 

Poniżej przedstawiamy dokładny harmonogram spotkań:

Czytaj całość…
 
Egzaminy próbne Drukuj
Wpisał: Administrator   
29.11.2016.
2016_egazaminy.pngSzanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele! Przypominamy, że zgodnie z planem pracy szkoły na rok 2016/2017 w dniach 7, 8 i 9 grudnia będą odbywać się w szkole egzaminy próbne dla uczniów klas II i III. Uczniowie klas I mają w tych dniach zajęcia zgodnie z planem lekcji, zmianie mogą ulec jedynie sale lekcyjne (dlatego bardzo dokładnie należy prześledzić to ogłoszenie).

Uczniowie klas II i III w każdy dzień trwania egzaminu przychodzą do szkoły na godz. 8.00 i gromadzą się pod salami, w których będą pisać egzamin (listy uczniów klas III piszących egzamin w poszczególnych salach będą wywieszone na tablicach informacyjnych znajdujących się w holu szkoły, a uczniów klas II na drzwiach sal lekcyjnych. Sale te nie będą zmieniać się w czasie tych trzech dni). Egzaminy rozpoczynają się punktualnie o godz. 8.30 i będą podzielone na 2 części: 8.30 – 9.30 (historia i wos w dniu pierwszym, przyroda-geografia, biologia, fizyka, chemia w dniu drugim, język obcy nowożytny na poziomie podstawowym w dniu trzecim). O godz. 9.30 nastąpi półgodzinna przerwa (uczniowie będą mogli skorzystać z toalety i zjeść przyniesiony z domu posiłek), po czym w godzinach 10.00 – 11.30 trwać będzie druga część egzaminu (język polski w dniu pierwszym, matematyka w dniu drugim, język obcy nowożytny na poziomie rozszerzonym w dniu trzecim). Od 5 lekcji uczniowie klas II i III udają się na lekcje do swoich sal lekcyjnych.

Uwaga uczniowie klas III, którzy piszą egzamin z języka rosyjskiego, hiszpańskiego i niemieckiego! W trzecim dniu egzaminu stawiacie się pod salami o godz. 10.00.

Szczegółowy harmonogram egzaminu w poszczególnych dniach

Dzień pierwszy 7 grudnia (środa) – cześć humanistyczna

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 1182
designed by www.madeyourweb.com