Menu Content/Inhalt
Start
Image

Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:

Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Odwiedza nas 1 gość

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Pamiętajmy... Drukuj
Wpisał: Administrator   
01.11.2014.

ImageWszytkich Świętych to dzień, w którym odwiedzamy groby swoich bliskich, zapalamy znicze, składamy kwiaty i wieńce.
Odwiedzając miejsca, w których nasi najbliżsi odnaleźni wieczny spoczynek, przypomnijmy sobie ulotne chwile spędzone z nimi, ich twarze, śmiech, zastanówmy się nad przemijaniem i pamiętajmy...
Rozważmy w sercach piekne słowa piosenki, którą wykonuje zespół "Dżem":


"...Ludzi dobrych i złych wciąż przynosi wiatr
Ludzi dobrych i złych wciąż zabiera mgła
I tylko ty masz tą niezwykłą moc
By zatrzymać ich, by dać wieczność im
Pomyśl, choć przez chwilę, podaruj uśmiech swój
Tym, których napotkałeś na jawie i wśród snów
A może ktoś skazany na samotność
Ogrzeje się twym ciepłem, zapomni o kłopotach..."
 
Wywiadówka 5.11 Drukuj
Wpisał: Administrator   
31.10.2014.
2014_wywia_lis.pngW imieniu nauczycieli i swoim własnym serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców na zebrania klasowe w dniu 5 listopada br. na godz. 17.00. W trakcie ich trwania w gabinecie pedagoga dyżur pełnić będzie p. mgr Anna Pilszek- psycholog i doradca zawodowy. W bibliotece szkolnej będzie się można skonsultować z p. Magdaleną Pacułą w sprawie ewentualnych problemów z obsługą elektronicznego dziennika. Po godzinie 18.00 w sekretariacie szkoły dyżurować będzie p. Aleksandra Rybicka – Rojek – skarbnik Rady Rodziców, która będzie przyjmować wpłaty indywidualne rodziców oraz od skarbników klasowych.

 

Harmonogram zebrań:

 

L.p.

Nazwisko i imię wychowawcy

Klasa

Sala

Uwagi

1.

p. Wojtas-Wlaszczyk Malwina

1 a

201

 

2.

p. Lampart Patrycja

1 b

207

 

3.

p. Marek Łukasz

1 c

115

 

4.

p. Czarnynoga Barbara

1 d

217

 

5.

p. Musz Małgorzata

1 e

211

 

6.

p. Maturska Joanna

2 a

214

 

7.

p. Rasińska Krystyna

2 b

216

 

8.

p. Styczyńska Teresa

2 c

203

 

9.

p. Jabłońska Ewa

2 d

220

 

10.

p. Markiewicz-Kastelik Izabela

3 a

114

 

11.

p. Zając Aleksandra

3 b

46

 

12.

p. Sułecka-Czyż Małgorzata

3 c

205

wicedyrektor szkoły

13.

p. Waliczek Agnieszka

3 d

219

 

14.

p. Rabenda Bożena, p. Pilszek Anna

--------

218

Pedagog, psycholog i doradca zawodowy

15.

p. Pacuła Magdalena

----------

222 (biblioteka)

administrator

dziennika elektronicznego

16.

p. Gawlik Mirosława

----------

45

dyrektor szkoły

 

 
POLSKO-ROSYJSKA WYMIANA MŁODZIEŻY 2014 Drukuj
Wpisał: p. J. Darda-Gramatyka   
31.10.2014.
Część 2. Moskwa.
2014_moskwa.pngPrzygodo, hej, przygodo! Tak moglibyśmy tym razem zatytułować naszą wyprawę do Moskwy. Ale niezależnie od tego, że samolot był spóźniony, a następny (z Frankfurtu do Moskwy) wyleciał bez nas, udało nam się dotrzeć do celu. No bo kto, jak nie my?UśmiechW sobotę rano realizację drugiej części programu pt.: „Przyroda Polski i Rosji i sposoby jej ochrony” rozpoczęliśmy od wizyty w Ekocentrum „Воробьёвы Горы”. Centrum to zostało podzielone na takie pomieszczenia, jak mamy w domu. W każdym z nich można zobaczyć, co każdego dnia możemy zrobić dla przyrody, jak każdy z nas może chronić środowisko naturalne. Poprzez gry i zabawy nauczyliśmy się całkiem sporo podczas tej wizyty.

Cały artykuł - KLIKNIJ
 
Be Creative w Krakowie Drukuj
Wpisał: p. A. Zając   
30.10.2014.
img_0082.jpg„Nawet najdalsza podróż zaczyna się od pierwszego kroku” – w myśl tej japońskiej sentencji ekipa Be Creative wraz z przyjaciółmi wybrała się w ostatni czwartek do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Spędziliśmy tam trzy cudowne godziny, podczas których przenieśliśmy się w zupełnie inny świat. Po obejrzeniu prezentacji i filmu o Japonii, mieliśmy okazję własnoręcznie wykonać pieczątki metodą, której używa się do tworzenia drzeworytów – techniki wiążącej się z tradycyjną sztuką japońską. Za pomocą rylca łatwo zrobić takie pieczątki z dowolnym wzorem graficznym, z własnym imieniem czy ekslibrisem domowej biblioteki. Używając pieczątek, można tworzyć okolicznościowe kartki, obrazki i kompozycje. Ich wycinanie to zabawa bardzo popularna w Japonii, zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych, więc i my spróbowaliśmy własnych sił. Trzecim punktem programu była nauka kaligrafii. Kaligrafia japońska, a dosłownie z japońskiego „droga pisma” jest niezmiernie skomplikowana, najcierpliwsi kaligrafują jeden znak ponad godzinę, a za każdym razem ma on inny wygląd, bo przedstawia nastrój i samopoczucie piszącego. My nauczyliśmy się pisać liczby oraz takie znaki jak człowiek, Japonia, miłość (który jest bardzo skomplikowany – jak sama miłość). Następnie przeszliśmy do sali muzealnej, gdzie oglądaliśmy wystawę pod tytułem Podróż do Japonii. Ze zbiorów Muzeum Manggha, a w niej miedzy innymi kimona japońskie, maski aktorów oraz grafiki Andrzeja Wajdy. Ostatnim punktem naszej „japońskiej podróży” była degustacja przepysznej japońskiej herbaty ze specjalnych czarek, jej cudownego smaku długo nie zapomnimy.

Galeria - KLIKNIJ
 
Nauczycielki zmieniają świat Drukuj
Wpisał: goga171   
22.10.2014.
2014_US.jpg

W dniu 16 października 2014  na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach zostało zorganizowane Śląskie Seminarium Dydaktyczne zorganizowane przez Instytut Pedagogiki  i fundację Instytut Globalnej Odpowiedzialności na temat

Idea globalnego i zrównoważonego rozwoju 

w edukacji formalnej i nieformalnej,

Organizatorami seminarium z ramienia Instytut Pedagogiki była: dr hab. Ewa Szadzińska, dr Agata Cabała, dr Violetta Rodek oraz Instytut Globalnej Odpowiedzialności, który realizuje program "Nauczycielki zmieniają świat"

2014_IGO.jpg


Celem seminarium było przyjrzenie się kategorii zmiany w edukacji globalnej i edukacji dla zrównoważonego rozwoju oraz wymiana doświadczeń praktyków w zakresie jej wprowadzania na różnych etapach edukacyjnych, a także w edukacji nieformalnej.

 

2014_nauczycielki.jpg

Prelegentami seminarium byli również przedstawiciele z innych ośrodków dydaktycznych, w tym wykładowcy i wykładowczynie Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. 

Wśród tak szacownego grona znalazła się nauczycielka zajęć technicznych i informatyki z naszego gimnazjum mgr inż. Małgorzata Stachowska, współautorka książki „Dydaktyczne TROPY zrównoważonego rozwoju w edukacji” wydanej w 2013 roku pod redakcją naukową dr hab. Ewy Szadzińskiej. Wszyscy prelegenci do swojej dydaktyki włączają edukację globalną i edukację dla zrównoważonego rozwoju. 

Pani Małgorzata Stachowska przedstawiła zebranym gościom realizację założeń zrównoważonego rozwoju w Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tychach.Wykład ilustrowała prezentacja, którą można zobaczyć tutaj (w zależności od szybkści łącza internetowego prezentacja uruchomia się na portalu PREZI ok. 10-30  sekund)

Czytaj całość…
 
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 717
designed by www.madeyourweb.com