Menu Content/Inhalt
Start
Image

Gazetka szkolna

Projekty unijne, w których braliśmy udział:

Image

Image
"Odkrywać nieznane, tworzyć nowe - program rozwijania zainteresowań fizyką"

Image

"Obrastam w piórka. Rozwój kompetencji kluczowych tyskich gimnazjalistów"

Image
"Język obcy mniej obcy. Rozwój kompetencji językowych nauczycieli szkół i placówek oświatowych w Tychach"

Image
„SZKOŁA SZANS. Wsparcie rozwoju uczniów przez stworzenie możliwości poszerzenia horyzontów.”

Image
"Dyrektor szkoły Świadomym menadżerem wspieranym przez wykwalifikowaną kadrę administracyjną"

Statystyka

Odwiedza nas 3 gości

Ta strona używa plików cookie. Zapoznaj się z naszą Polityką plików Cookies

Image          Image       Image 
Wywiadówka 5.11 Drukuj
Wpisał: Administrator   
23.10.2014.
2014_wywia_lis.pngW imieniu nauczycieli i swoim własnym serdecznie zapraszam wszystkich Rodziców na zebrania klasowe w dniu 5 listopada br. na godz. 17.00. W trakcie ich trwania w gabinecie pedagoga dyżur pełnić będzie p. mgr Anna Pilszek- psycholog i doradca zawodowy. W bibliotece szkolnej będzie się można skonsultować z p. Magdaleną Pacułą w sprawie ewentualnych problemów z obsługą elektronicznego dziennika. Po godzinie 18.00 w sekretariacie szkoły dyżurować będzie p. Aleksandra Rybicka – Rojek – skarbnik Rady Rodziców, która będzie przyjmować wpłaty indywidualne rodziców oraz od skarbników klasowych.

 

Harmonogram zebrań:

 

 


L.p.

Nazwisko i imię wychowawcy

Klasa

Sala

Uwagi

1.

p. Wojtas-Wlaszczyk Malwina

1 a

201

 

2.

p. Lampart Patrycja

1 b

207

 

3.

p. Marek Łukasz

1 c

115

 

4.

p. Czarnynoga Barbara

1 d

217

 

5.

p. Musz Małgorzata

1 e

211

 

6.

p. Maturska Joanna

2 a

214

 

7.

p. Rasińska Krystyna

2 b

216

 

8.

p. Styczyńska Teresa

2 c

203

 

9.

p. Jabłońska Ewa

2 d

220

 

10.

p. Markiewicz-Kastelik Izabela

3 a

114

 

11.

p. Zając Aleksandra

3 b

46

 

12.

p. Sułecka-Czyż Aleksandra

3 c

205

wicedyrektor szkoły

13.

p. Waliczek Agnieszka

3 d

219

 

14.

p. Rabenda Bożena, p. Pilszek Anna

--------

218

Pedagog, psycholog i doradca zawodowy

15.

p. Pacuła Magdalena

----------

222 (biblioteka)

administrator

dziennika elektronicznego

16.

p. Gawlik Mirosława

----------

45

dyrektor szkoły

 

 
Nauczycielki zmieniają świat Drukuj
Wpisał: goga171   
22.10.2014.

2014_US.jpg


W dniu 16 października 2014  na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach zostało zorganizowane Śląskie Seminarium Dydaktyczne zorganizowane przez Instytut Pedagogiki  i fundację Instytut Globalnej Odpowiedzialności na temat

Idea globalnego i zrównoważonego rozwoju 

w edukacji formalnej i nieformalnej,

Organizatorami seminarium z ramienia Instytut Pedagogiki była: dr hab. Ewa Szadzińska, dr Agata Cabała, dr Violetta Rodek oraz Instytut Globalnej Odpowiedzialności, który realizuje program "Nauczycielki zmieniają świat"

2014_IGO.jpg


Celem seminarium było przyjrzenie się kategorii zmiany w edukacji globalnej i edukacji dla zrównoważonego rozwoju oraz wymiana doświadczeń praktyków w zakresie jej wprowadzania na różnych etapach edukacyjnych, a także w edukacji nieformalnej.

 

2014_nauczycielki.jpg

Prelegentami seminarium byli również przedstawiciele z innych ośrodków dydaktycznych, w tym wykładowcy i wykładowczynie Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. 

Wśród tak szacownego grona znalazła się nauczycielka zajęć technicznych i informatyki z naszego gimnazjum mgr inż. Małgorzata Stachowska, współautorka książki „Dydaktyczne TROPY zrównoważonego rozwoju w edukacji” wydanej w 2013 roku pod redakcją naukową dr hab. Ewy Szadzińskiej. Wszyscy prelegenci do swojej dydaktyki włączają edukację globalną i edukację dla zrównoważonego rozwoju. 

Pani Małgorzata Stachowska przedstawiła zebranym gościom realizację założeń zrównoważonego rozwoju w Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tychach. Wykład ilustrowała prezentacja, którą można zobaczyć tutaj (w zależności od szybkści łącza internetowego prezentacja uruchomia się na portalu PREZI ok. 10-30  sekund)

Czytaj całość…
 
Zagrała Młoda Filharmonia Drukuj
Wpisał: p. E. Jabłońska   
20.10.2014.
2014_mfilhx.jpgW czwartek 16 października kolejny raz uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z muzyką klasyczną. 

„Gwiazdami” na scenie były oczywiście instrumenty- skrzypce i klarnet. Uczniowie zapoznani zostali z budową klarnetu wykonanego z niezwykle mocnego drewna hebanowego oraz mogli podziwiać bogatą skalę dźwięków tego instrumentu. 

Gdy aulę wypełniła muzyka, wysłuchaliśmy skocznego menueta, dostojnego walca oraz energetycznego czardasza. Jest to węgierski taniec ludowy z elementami cygańskiego folkloru.  Ta kompozycja dała naszym pierwszoklasistom możliwość sprawdzenia swojego wyczucia rytmu. Uczniowie klaskali jak prawdziwi muzycy. J

Największy egzamin czekał chętnych, którzy odważyli się zatańczyć eleganckiego poloneza. Zgłosiły się same dziewczęta, ale starały się godnie reprezentować pozostałych obecnych na sali. Artyści zespołu „Maestria” brawurowo zagrali kompozycję Wojciecha Kilara, znaną nam wszystkim z ekranizacji filmowej „Pana Tadeusza”.

                Dziękujemy muzykom za piękny koncert i doskonałą zabawę!

 

Fot. p. K. Rasińska

 
Sukces Justyny z 2a! Drukuj
Wpisał: p. K. Rasińska   
17.10.2014.
2014_justyna.jpg

15 października 2014r. w Muzeum Regionalnym „Smolarnia” odbyły się eliminacje półfinałowe do XVII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego im. Wojciecha Korfantego, których organizatorem było Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kobiórze przy współpracy Urzędu Gminy Kobiór i Związku Górnośląskiego. Uczestników oceniało jury w składzie: p. Jakub Pieczka- przewodniczący, wójt Kobióra – p. Stefan Ryt, dyrektor gimnazjum – p. Jerzy Orlikowski.

W eliminacjach półfinałowych w Kobiórze wzięło udział 9 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Tychów, Pszczyny, Kobióra, Bojszów i Rudy Śląskiej.

Hasłem konkursu były słowa A. Einsteina: "Nie staraj się zostać człowiekiem sukcesu, lecz człowiekiem wartościowym".

W podsumowaniu jury stwierdziło m.in.:

- „ temat przemówienia został rozebrany na czynniki pierwsze”,

- „uczestnicy podeszli do tematu z punktu widzenia historycznego, obyczajowego, matematycznego, językowego a nawet politycznego”.

Kiedy przewodniczący jury dokonywał  podsumowania, zwracając uwagę na bardzo istotne przy wystąpieniach tego typu elementy jak modulacja głosu, gestykulacja, mowa ciała, nasza Justyna nawet nie myślała, że to Jej wystąpienie jest tak pięknie omawiane… Wymieniono uczniów, którzy zajęli trzecie i drugie miejsce… I nagle  w atmosferze wielkiego napięcia Justyna usłyszała swoje nazwisko jako zwycięzcy tych eliminacjiŚmiech

Bardzo się cieszę z sukcesu Justyny (może troszkę naszego sukcesu…) i gratuluję serdecznie tego wyróżnieniaŚmiech

  Galeria - KLIKNIJ

 

 

 

 

 

 
Warsztaty z policjantami Drukuj
Wpisał: p. B. Rabenda   
16.10.2014.
2013_poli.jpgW dniu 13.10.14. odbyła się prelekcja dla klas pierwszych dotycząca odpowiedzialności karnej nieletnich.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Cieszynie, na co dzień zajmujący się organizacją szkoleń dla młodzieży z zakresu zapobiegania przestępczości i patologii nieletnich w bardzo obrazowy sposób przedstawili zakres odpowiedzialności osoby niepełnoletniej w świetle obowiązującego prawa. Uczniowie w ramach dwugodzinnych zajęć dowiedzieli się kim według prawa jest osoba nieletnia i jaka jest różnica pomiędzy człowiekiem niepełnoletnim a nieletnim. Prowadzący odnosząc się do przykładów przedstawili sens i cel jaki powinna mieć kara zarówno w perspektywie przestępstwa jak i wykroczenia. Profesjonalne podejście do tematu, a także świetny kontakt prowadzącego z gimnazjalistami sprawił, iż uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w zajęciach, co mam nadzieję w przyszłości zaowocuje pozytywną postawą obywatelską naszych uczniów.
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 1 - 6 z 713
designed by www.madeyourweb.com